O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

EET: Na kolik přijde Elektronická evidence tržeb a jak bude realizována

Finanční správa, která je pověřena realizací projektu Elektronické evidence tržeb (e-tržeb), blíže informovala o způsobu technické realizace tohoto projektu. Část technického řešení e-tržeb bude představovat upgrade stávajícího automatizovaného daňového informačního systému (ADIS).

„Oproti původně zvažovanému záměru vybudování úplně nového komplexního systému e-tržeb na „zelené louce“, přistoupila Finanční správa s ohledem na hospodárnost, efektivitu a účelnost vynakládaných prostředků k realizaci technického řešení e-tržeb formou maximálního využití stávající technické infrastruktury,“ řekl generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

Část technického řešení e-tržeb bude představovat upgrade stávajícího automatizovaného daňového informačního systému (ADIS). V praxi jde o začlenění technického řešení e-tržeb do již fungujících modulů ADIS, jako například do Daňového portálu, Daňové informační schránky, spisové evidence, evidence kontrolních úkonů, což umožní efektivní využití existující infrastruktury ADISu. Toto řešení je v souladu se zákonem o utajovaných informacích, kdy dodavatel systému ADIS disponuje stupněm utajení „tajné“.

Spolupráce na EET

V rámci technické realizace e-tržeb a jeho provozu bude Finanční správa dále spolupracovat se státním podnikem Státní pokladnou Centrem sdílených služeb (SPCSS). SPCSS zajistí služby provozu na základě in-house zadávání. Dále pro zabezpečení technického řešení bude využito otevřených výběrových řízení v oblasti dokoupení zbývající infrastruktury a upgrade ADISu. S ohledem na výhradní autorská práva dodavatele ADISu bude upgrade zadán formou jednacího řízení bez uveřejnění, a bude představovat náklad maximálně 50 mil. korun.

Uvedený způsob technické realizace projektu e-tržeb umožní dle Finanční správy snížení celkových nákladů na jeho vybudování a prvních 5 let provozu nejméně o 250 mil. korun oproti původně rozpočtované částce 1,2 mld. korun. Tato úspora spočívá zejména ve využití stávající infrastruktury ADISu oproti původně zvažovanému záměru.


(3. 3. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2357)