O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Důvěra v oblasti private equity je nejvýše za poslední tři roky

Důvěra i výhled v oblasti soukromého kapitálu (private equity) jsou ve střední Evropě na vzestupu. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Deloitte Central Europe Private Equity Confidence Survey. Index důvěry dosáhl na konci roku 2017 hodnoty 130, nejvýše za poslední tři roky.

Nárůstu důvěry nahrává silná ekonomika a růst HDP. 90 % obchodníků očekává, že výhled v následujících měsících zůstane stejně optimistický (64 %), nebo se ještě zlepší (24 %). Respondenti průzkumu prahnou po nových obchodech – dvě třetiny se chystají zaměřit hlavně na nákupy. Jejich financování by přitom mělo probíhat hladce. Počet respondentů, kteří očekávají větší dostupnost vypůjčeného kapitálu, se zdvojnásobil (21 %), což je nejvyšší úroveň za poslední dva roky. Velikost obchodů by se také měla zvyšovat – 36 % respondentů očekává nárůst jejich objemu, což je nejvyšší hodnota za více než desetiletí od rozmachu na jaře 2007.

„Ekonomika i optimismus spotřebitelů a firem roste, a s tím i chuť private equity investovat. Roste i nabídka spolu s nabízenými cenami za odkup firem – vlastníci nechtějí promeškat moment nejvyšší možné prodejní ceny a vstupují ochotněji do jednání s investory,“ říká Miroslav Svoboda, vedoucí partner oddělení finančního poradenství a lídr Deloitte Private v ČR.

Průzkum také ukázal, že respondenti ve velké míře očekávají, že ceny zůstanou na stejné úrovni, nebo se případně zvýší. Třetina respondentů (31 %) si myslí, že si obchodníci řeknou o vyšší částku za prodávaný majetek, zatímco 61 % očekává, že ceny zůstanou na stejné úrovni. Více než polovina (54 %) dotázaných pak zaznamenala, že prodejci v posledních šesti měsících ceny zvýšili.


(8. 2. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3779)