O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Dokonalé služby veřejných institucí

Setkáváme se s tím na každém kroku: Tam, kde soukromé společnosti bojují o zákazníky mimo jiné využitím moderních technologií, díky nimž jim maximálně zjednodušují život, mnohé veřejné instituce staví strnule své fungování na metodách minulého století. Podle analytiků Gartneru by mohla být šancí na zlepšení zvýšená aktivita šéfů informatiky těchto institucí.

Elise Oldingová z Gartneru upozorňuje, že organizace veřejného sektoru zpravidla disponují mechanismy, které jim zajišťují stabilitu v měnícím se ekonomickém i politickém prostředí. Což je na jednu stranu výhoda, na druhou stranu to ale brání mnohým pozitivním změnám.

Šanci na pozitivní posun vpřed vidí analytici u šéfů informatiky, kteří by díky hlubokým znalostem technologií a aktuálních trendů měli být schopni nabídnout vizi, díky níž následně dojde k překonání zkostnatělosti jejich instituce i odporu kolegů, kteří se tak často a tak urputně brání změnám. Nabídnutá vize by podle nich ovšem měla být promyšlená tak, aby byla přitažlivá jak pro management instituce, tak pro všechny - nebo alespoň většinu - zaměstnanců. Pomoci v jejich přesvědčování by přitom měli i vybraní zaměstnanci, kteří jsou sami fanoušky pozitivních změn.

A jaká by měla být motivace samotných šéfů informatiky? Snaha o smysluplnou práci? O pozitivní referenci pro budoucí kariéru? Může jim to stát za riziko, které snahou o odstartování změn nepochybně podstoupí? Těžko dát odpovědi (a těžko odpovídat takto obecně).

Každopádně - léto se blíží ke svému závěru, a tak si představu funkčních a moderních veřejných institucí ještě stále můžeme naordinovat jako příjemné letní snění...

 

Petr Mandík, editor OnBusiness.cz


(5. 9. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2694)