O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

DHL zavádí internet věcí a získává tak lepší přehled o skladech

DHL do svých skladů zavádí internet věcí. Řešení umožňuje sledovat provozní procesy v reálném čase prostřednictvím grafického zobrazování provozních údajů. Data jsou snímána ze senzorů na skenerech, regálech, zařízeních pro manipulaci s materiálem či jeho přepravu a jsou agregována do systému řízení skladu DHL.

Vizualizace provozních dat společně s teplotními mapami podle DHL zásadně změnila způsob analýzy a jejich použití v pilotních skladech. Inovativní technologie má přispět ke zvýšení provozní efektivity a zvýšení bezpečnosti zaměstnanců.

„V rámci naší spolupráce se společnostmi Cisco a Conduce integrujeme inovativní řešení, abychom již dnes vybudovali digitální dodavatelský řetězec zítřka. Měníme způsob, jímž sbíráme, analyzujeme a používáme data. Je to koncept, který v konečném důsledku trvale mění i náš způsob práce. Monitorováním provozních procesů v reálném čase místo zpětného přehledu můžeme interpretovat data smysluplněji a okamžitě přizpůsobovat procesy nebo uspořádání skladu, abychom zvýšili provozní efektivitu a odstranili potenciální zdroje ohrožení bezpečnosti ve skladu,“ říká Markus Voss, ředitel IT a provozní ředitel společnosti DHL Supply Chain.

Přínosy internetu věcí

V pilotních projektech byly získány cenné poznatky o pracovních špičkách, koncepčních řešeních skladovacích hal a interních procesech. Za tím účelem byly v reálném čase zjišťovány a zobrazovány počty zaměstnanců skladu a zařízení pro manipulaci s materiálem a jeho přepravu v poměru k objednávkám skladu.

„Společnosti DHL a Cisco zveřejnily v roce 2015 společnou zprávu o trendech na téma Internet věcí v logistice. Tématem digitální transformace se i nadále společně zabýváme a v prostředí skladů zavádíme internet věcí do reality. S pomocí stávající infrastruktury Cisco Wi-Fi ve skladovacích halách jsme schopni společně s řešením Conduce poskytovat služby jednotlivým provozům,“ říká Chris Dedicoat, výkonný viceprezident společnosti Cisco, zodpovědný za celosvětový prodej a provozní činnosti.

„Tato platforma dokáže nejen zobrazovat provozní data, ale poskytuje také užitečné poznatky o efektivitě procesů a činností v rámci skladu. Sloučením dat ze všech částí skladu do jednoho centrálního a přehledného rozhraní pomáhá Conduce pracovníkům DHL s rozhodovací pravomocí dosahovat ještě lepších, měřitelných výsledků,“ říká Kevin Parent, generální ředitel společnosti Conduce.


(18. 5. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3230)