O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Dell: Levný značkový tablet s Windows 8.1

Plnohodnotný počítač s Windows 8.1, který váží jen 400 gramů, má podobu tabletu a stojí jen cca 6 tisíc Kč bez daně? Přesně tím by mohl být Dell Venue 8 Pro, levný značkový tablet s Windows 8.1. Parametry nejsou zlé - 8palcový displej s 1280x800 body, 2GB RAM a 32GB flash disk postačí pro běžnou práci.

Tablet Venue 8 Pro má pochopitelně dotykový displej, pro rozumnou práci "s počítačem" to ale bude chtít nějaký obal s klávesnicí, čímž se celá věc lehce prodraží. Ale výhody jsou jasné: Poměrně levný, velmi lehký tablet se slušným displejem, na kterém spustíte všechny aplikace, na které jste zvyklí (tj. jsou tam opravdu Windows 8.1, žádné Windows RT) - a na cestách přitom máte nejen počítač, ale i tablet, na kterém si můžete celkem kdykoli a kdekoli zkontrolovat cokoli - od rezervace hotelového pokoje po mapu města.

Tablet běží na procesoru Intel Bay Trail - Atom, takže není tak výkonný, jako počítače s procesory Core (i3, i5, i7), ale zase je velmi úsporný - měl by vydržet v provozu až 10 hodin. Všechno nasvědčuje tomu, že se podobých přístrojů brzy objeví víc, takže bude konečně zajímavé pořídit si na práci i na zábavu jeden tablet s klávesnicí - s Windows 8.1, které jsou zjevně výrazně lepší, než kritizované Windows 8. Venue 8 Pro přijde v US eshopu Dellu na 299 dolarů.


(19. 10. 2013 | MichalP)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: MichalP

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(139)