O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Dáváte si pozor na firemní data? A co když půjčujete svůj mobil?

Více než dvě pětiny českých uživatelů, konkrétně 43 %, nechrání svá data na zařízeních připojitelných k internetu, která půjčují rodině, přátelům či kolegům. Tito respondenti nevidí ve sdílení zařízení žádná rizika. Vyplývá to z průzkumu Kaspersky Lab a B2B International, jež oslovil přes jedenáct tisíc uživatelů ve 23 zemích včetně Česka. Rizika jsou přitom zjevná: Nevhodné zacházení se zařízením může vést až ke ztrátě nebo sdílení citlivých dat.


Téměř dvě pětiny dotázaných v Česku své zařízení půjčují někomu dalšímu, 37 % dalšímu dospělému v domácnosti, 5 % dítěti a 3 % kolegovi nebo jinému známému. Zvyšují tím přitom riziko ztráty nebo odcizení dat, zejména uložených přihlašovacích či soukromých údajů.

28 % těch, kteří uvedli, že svůj počítač, mobil či tablet sdílejí s jinými, nezavedli vůbec žádné zabezpečení, pouze 33 % respondentů v ČR zálohuje svá data před tím, než zařízení půjčí, 28 % je chrání heslem a jen 16 % si dává pozor na to, aby na nich žádné důležité informace neuchovávalo.

Vhodná řešení zabezpečení přitom umí dohlížet na to, aby nezkušení uživatelé nenavštěvovali nebezpečné stránky, nestahovali škodlivé soubory a nebyli vystaveni dalším hrozbám. Fungují zpravidla na řadě platforem. Jejich součásti lze využít na počítačích s Windows i OS X a zařízeních s Androidem.

Řešením by tedy mělo být buď tablet či mobil s citlivými daty nepůjčovat, nebo jej chránit vhodným softwarem. Nové verze nejrozšířenějších mobilních operačních systémů již také podporují funkce šifrování dat spolu s možností přepínání aktuálního uživatele mobilního zařízení.


(23. 1. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1637)