O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Daňový kalendář 2016 zdarma ke stažení

Finanční správa ČR - jako pro každý rok - i pro rok 2016 připravila daňový kalendář, který obsahuje informace o tom, v jakých termínech se podává daňové přiznání nebo vyúčtování, dokdy je povinen každý poplatník zaplatit daň či pojistné a případně další povinnosti vážící se k jednotlivým daním či pojistnému. Nechybějí ani informace, kdo je poplatníkem nebo plátcem některé daně či pojistného a kdy poprvé navštívit příslušný úřad. Nabízíme vám přímý odkaz pro stažení tohoto kalendáře. Pokud ho ještě nemáte, je právě nejvyšší čas si jej stáhnout.

Kromě termínů, kdy je třeba odvést příslušné daně nebo pojistné, se v daňovém kalendáři pro rok 2016 dočtete i řadu dalších užitečných informací - třeba který finanční nebo celní úřad je vaším správcem daně, kdy musíte poprvé navštívit svého správce daně, co dělat, když po lhůtě pro podání daňového tvrzení zjistíte, že jste udělali chybu ve svém daňovém přiznání a vyúčtování, jak platit daně nebo jaké důsledky má nesplnění některých povinností daňovým subjektem.

Nechybí ani upozornění, že má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnu datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen činit podání dle § 72 odst. 1 daňového řádu (přihláška k registraci, oznámení o změně registračních údajů, řádné daňové tvrzení nebo dodatečné daňové tvrzení) pouze datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

A protože s účinností od 1. 1. 2016 vzniká plátcům daně z přidané hodnoty zákonná povinnost podávat tzv. kontrolní hlášení, zmiňuje se dokument i o něm - a pochopitelně uvádí i termíny, kdy kontrolní hlášení v roce 2016 podávat. Připomeňme, že kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje řádné daňové přiznání k DPH ani souhrnné hlášení. V souvislosti s režimem přenesení daňové povinnosti však kontrolní hlášení nahrazuje původně samostatný výpis z evidence pro účely DPH. Kontrolní hlášení bude podáváno pouze elektronicky.

A zde je již slíbený odkaz pro bezplatné stažení daňového kalendáře pro rok 2016 přímo ze stránek Finanční správy ČR: Daňový kalendář


(15. 2. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2331)