O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Daňové úniky na DPH: Finanční správa razantně zasahuje

Finanční správa České republiky informuje o svém úsilí eliminovat daňové úniky na dani z přidané hodnoty. Jen od začátku letošního roku podle svých zástupců vydala desítky zajišťovacích příkazů, čímž se podařilo předejít nezaplacení daně ve výši téměř 250 miliónů korun. V únoru přitom šlo o částku přesahující 200 miliónů Kč.

Pracovníci finanční správy se při kontrolně exekučních akcích zaměřují na subjekty, u kterých hrozí reálné nebezpečí neuhrazení budoucí daňové povinnosti nebo na ty, u kterých existují důvodné obavy vědomého zapojení do struktury daňových úniků na dani z přidané hodnoty. Při probíhajících kontrolách finanční správa spolupracuje s Celní správou ČR a Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí.

Zajišťovací příkazy

Účinným nástrojem v boji proti daňovým únikům je podle zástupců Finanční správy ČR institut zajišťovacích příkazů, které umožňují zajištění dosud nesplatné nebo nestanovené daňové povinnosti. Zajišťovací příkazy se využívají v případech, kdy existují důvodné obavy o budoucí vymahatelnost úhrady daní.

Pracovníkům se podle materiálů Finanční správy daří zasáhnout ještě před tím, než dojde k vlastní realizaci daňového úniku. Včasným zásahem jsou tak minimalizovány škody, které by v některých případech dokonání daňového úniku mohly dosáhnout až několik set miliónů korun. Tyto úkony pak pochopitelně mají pozitivní přínos pro státní rozpočet.

Za posledních 12 měsíců byla nejvyšší hodnota zajištěného majetku a finančních prostředků tam, kde hrozil daňový únik na DPH, právě v únoru 2014 - přes 200 miliónů Kč, pak v květnu 2013 - cca 170 miliónů Kč a v lednu 2013 - téměř 100 miliónů Kč. Na boj proti daňovým únikům na DPH se chce podle svých zástupců výrazně zaměřit i současná vláda.


(12. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(813)