O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Daňové formuláře PDF s inteligencí: Nově vám pomohou s vyplněním

Finanční správa ČR rozšiřuje možnosti stávajících interaktivních daňových formulářů PDF, které uveřejňuje na svých internetových stránkách. Z „obyčejných PDFek“ se nově stávají „chytrá PDFka“, která provedou základní kontrolu vyplněných dat. Mezi prvními prošel úpravami interaktivní tiskopis Přiznání k dani z příjmu právnických osob a Přiznání k dani z přidané hodnoty. Postupně projdou úpravami i ostatní interaktivní formuláře PDF.

„Chytrá PDFka“ umí provést online kontrolu formální správnosti vyplněných dat a odeslat podání ve formě datové zprávy ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně do datové schránky. Správcům daně přinese „chytré PDFko“ možnost načtení dat z obdrženého formuláře přímo do daňového informačního systému, čímž dojde ke zrychlení zpracování.

„Chytrá“ i „obyčejná“ PDFka jsou pro poplatníky dostupná zde, a to ve sloupci Interaktivní tiskopis.

Stálou snahou finanční správy je podle jejích zástupců co nejvíce usnadnit poplatníkům elektronické vyplňování a podávání daňových formulářů. Tento způsob vzájemné komunikace je moderní, pohodlný, šetří čas a je pro obě strany velmi efektivní.

Chytré daňové formuláře ke stažení

A jaké daňové formuláře PDF disponují inteligencí právě nyní, ve chvíli vydání tohoto článku? Není jich málo. K dispozici jsou mimo jiné Přiznání k dani z příjmů právnických osob, vč. přílohy, Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů fyzických nebo právnických osob, Hlášení plátce daně o dani z příjmů vybírané srážkou, Přiznání k dani z přidané hodnoty nebo Vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků.

K dispozici jsou ovšem i daňové formuláře Hlášení k záloze na odvod z loterií a jiných podobných her podle § 41g zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, ve znění pozdějších předpisů, Žádost podle § 35d odst. 5 zákona o daních z příjmů o poukázání chybějící částky vyplacené plátcem daně poplatníkům na měsíčních daňových bonusech, nebo třeba Přiznání k dani z převodu nemovitostí od 1. 1. 2004.

Nechybí ani Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů fyzických nebo právnických osob, Hlášení plátce daně o dani z příjmů vybírané srážkou, Hlášení plátce daně o provedení srážky zajištění daně ze zdanitelných příjmů.

Inteligentní daňové formuláře PDF budou dle zástupců Finanční správy ČR stále přibývat, pokud na výše uvedeném odkazu nenajdete ten váš, určitě se vyplatí na uvedený odkaz zamířit pro stažení formuláře později.


(9. 9. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1397)