O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Daňová kalkulačka ke stažení

Nová daňová kalkulačka zdarma ke stažení je nově k dispozici na stránkách Finanční správy ČR - a vy odkaz samozřejmě najdete v tomto článku. Kalkulačka je určena pro orientační výpočet daně z příjmů fyzických osob za rok 2013 a je ve formátu xlsx, tedy pro MS Excel; pokud tuto aplikaci nemáte k dispozici, měl by stačit i jiný program, který tento typ souborů dokáže otevřít. Mnohé takové jsou k dispozici zdarma.

Než začnete vyplňovat, doporučujeme přečíst si poznámky nad samotným formulářem. Zde se mimo jiné dozvíte, že chcete-li poskytnout dílčí informace k jednotlivým řádkům, můžete využít skrytý komentář označený červeným znaménkem v pravém horním rohu pole. Svítí-li některé pole červeně, zadali jste chybný údaj, svítí-li modře, doporučuje se prověřit zda lze položky uplatnit současně. Nepřehlédněte ani poznámky pod formulářem daňové kalkulačky.

Jak už bylo zmíněno výše, kalkulačka je určena pro použití v programu MS Excel. Kromě plné verze programu lze použít i bezplatnou verzi MS Excel Starter 2010, pokud ji máte k dispozici. Použitelné by měly být i volně šiřitelné alternativy, a to i ty mobilní pro tablety a chytré telefony.

A nyní již slíbený odkaz: Daňovou kalkulačku si můžete stáhnout zde (odkaz vede přímo na dokument na stránkách Finanční správy ČR).


(14. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(563)