O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Dalších 6 českých start-upů jede za zkušenostmi do zahraničí

Šest začínajících firem, které si během loňského léta podaly přihlášky do VI. výzvy projektu CzechAccelerator 2011-2014, úspěšně prošlo výběrovým řízením. V nadcházejících týdnech a měsících se tak vydají do zahraničních podnikatelských inkubátorů. Nové zkušenosti budou nabírat v Singapuru, americkém Bostonu nebo Silicon Valley. Oznámil to CzechInvest.

„V minulých výzvách program podpořil už přes třicet firem, teď k nim přibývají nové zajímavé projekty,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Šanci prosadit se v zahraničí dostaly například firmy zabývající se moderní výukou jazyků, 3D tiskárnami nebo monitorovacím systémem webových stránek pomocí teplotních map,“ dodává.

Možnost rozvíjet své podnikání bude mít v Bostonu firma MetaCell, která vyvinula test schopný rozpoznat nádorová onemocnění, a tak pomáhat k výběru vhodné léčby. „Rádi bychom zde navázali nové kontakty s potenciálními investory,“ říká jednatelka firmy Kateřina Teplá. „Po návratu chceme pokračovat v propagaci produktu zejména v zemích EU a severní Ameriky. S farmaceutickými firmami v Evropě a s onkology v Česku, Polsku, Německu a na Slovensku chceme spolupracovat na projektech, které umožní farmakologickou a klinickou aplikaci produktu,“ dodává.

Co čeká úspěšné start-upy

V inkubátorech na firmy čeká bezplatný pronájem kancelářských prostor a volné vstupy na networkingové akce. CzechInvest jim dále přispěje na odborné semináře, mentoring, ochranu duševního vlastnictví či ubytování. Koncem roku 2013 zástupci firem absolvovali právní a marketingové školení v Praze, kde se mimo jiné setkali s dřívějšími účastníky projektu.

Projekt CzechAccelaretor 2011-2014 je spolufinancován z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013. Přehled firem, které projektem úspěšně prošly nejen v VI. ale i ve všech předcházejících výzvách, najdete zde.

V prosinci 2013 zároveň CzechInvest vyhlásil další, doplňující výzvu pro podávání přihlášek do projektu. Pro vybrané účastníky budou otevřeny inkubátory na východním pobřeží USA, v Singapuru a v Izraeli, vydat se tam budou moci v termínu od dubna do června 2014. Zájemci se mohou hlásit do 31. ledna 2014.


(24. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(631)