O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

CzechInvest ocenil nejvýznamnější investice roku

Nejvýznamnější investory, jejichž projekty v loňském roce zprostředkovala agentura CzechInvest, vybrala odborná komise složená ze zástupců CzechInvestu, AFI, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva financí ČR. O pořadí na žebříčku nejvýznamnějších investorů v ČR rozhodly především objem investice, počet nově vytvořených pracovních míst nebo přínos pro region.

Vítězové soutěže. Foto: TZ CzechInvest
Vítězové soutěže. Foto: TZ CzechInvest
Žebříček soutěže měl několik sekcí. V kategorii Výroba zvítězila společnost Automotive Lighting, v kategorii Výzkum a vývoj Eaton Elektrotechnika a v sekci IT a sdílené služby Comdata Czech. Další místa obsadily v kategorii výroba Agrostroj Pelhřimov a Faurecia Plzeň, v kategorii Výzkum a vývoj 4MEDi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky a Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) a v kategorii IT a sdílené služby SolarWinds Czech a AT & T Global Network Services Czech Republic.

 „Česká republika investory potřebuje, zahraniční i tuzemské. Jsem rád, že jsme mohli ocenit ty, jejichž přínos byl v loňském roce nejvýznamnější. Poděkování ale patří i menším investorům. V dnešní době je pro nás cenné každé nově vytvořené pracovní místo, obzvlášť v regionech jako jsou Moravskoslezský či Ústecký kraj,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala, který předal ocenění v kategorii Výroba.

Podnikatelské nemovitosti

Největší objem investic do podnikatelských nemovitostí v roce 2012 podle poroty přilákal oCTPark Mladá Boleslav, takže zvítězil v kategorii Průmyslová zóna. Areál vědecko-technických parků Roztoky získal ocenění v kategorii Nemovitost roku pro technologická centra a služby a Brownfieldem roku se stala zregenerovaná přádelna, ve které sídlí společnost DIKRT.

„Připravené podnikatelské nemovitosti, ve kterých investoři mohou najít útočiště, jsou jedním z kritérií, podle kterých se potenciální investoři rozhodují, kam umístí svoji investici. CzechInvest spravuje unikátní databázi, do které se může zaregistrovat jakákoliv podnikatelská nemovitost na území České republiky. Nemovitosti z databáze nabízíme investorům a pochází z ní i vítězové soutěže,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

Významný počin v oblasti investic

Úplnou novinkou bylo v letošním roce předání ceny v kategorii AFI Cena za významný počin v oblasti investic. Získala ji společnost Tex Trading Cavaliere, která podle poroty zachránila desítky pracovních míst na Jesenicku a umožnila pokračování lokální kulturní tradice šití obleků. Nově se předávalo ocenění i v kategorii AFI Cena za dlouholetý přínos investičnímu prostředí ČR, které obdržela Česko-německá obchodní a průmyslová komora.


(8. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(215)