O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

ČNB: Pobočková síť projde brzy proměnou

Česká národní banka oznámila, že v průběhu prvního pololetí 2014 dokončí přeměnu pobočkové sítě tak, aby měla efektivnější a úspornější uspořádání. Pobočky v Českých Budějovicích, Plzni a Ústí nad Labem se postupně změní na územní pracoviště, která však budou i nadále poskytovat služby veřejnosti a nebankovním klientům. ČNB tím dle svých zástupců zachová zastoupení ve všech sedmi dosavadních regionech.

„Od 90. let, kdy jsme naše pobočky vybudovali, se zlepšila infrastruktura, vyvinuly se a zlevnily technologie a tím také schopnosti bank a dalších subjektů zpracovávat peníze samostatně. Důsledkem je, že některé z kapacit ČNB se staly postradatelnými a my vidíme, že je v budoucnu nedokážeme plně využít,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer. „Zůstáváme ale ve všech stávajících městech a nadále budeme poskytovat všechny služby, na které jsou naši klienti zvyklí,“ dodal.

Po završení změn v polovině roku 2014 zůstane ČNB ve všech stávajících regionech, kde nyní působí - v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Počet pracovních míst se v regionech České Budějovice, Plzeň a Ústí nad Labem přeměnou pobočkové sítě sníží o 89 (v Českých Budějovicích o 24, v Plzni o 38 a v Ústí nad Labem o 27 pracovních míst) a provozní náklady podle ČNB klesnou v řádu desítek miliónů korun ročně. Zároveň přeměna umožní personální posílení ČNB například v oblasti ochrany spotřebitele na finančním trhu a v dohledu nad finančním trhem.

Podrobnosti změn pobočkové sítě ČNB

K transformaci pobočky na územní pracoviště dojde v Ústí nad Labem k 30. dubnu 2014, v Plzni k 31. květnu 2014 a v Českých Budějovicích k 30. červnu 2014.

Územní pracoviště v Českých Budějovicích, Plzni a v Ústí nad Labem budou podle zástupců ČNB v efektivnější formě proti současnosti pokračovat v poskytování služeb veřejnosti, státu a dalším nebankovním klientům ČNB a podílet se na dohledu nad finančním trhem. Pobočky v Brně, Hradci Králové, Praze a v Ostravě budou podle stejného zdroje nadále v plné míře pečovat o správu zásob peněz a poskytovat služby klientům ČNB.

Změny v pobočkové síti mají být dalším krokem bankovní rady ČNB v systematickém zvyšování efektivity chodu instituce. Díky nim měla centrální banka na konci roku 2012 nejméně zaměstnanců za posledních dvacet let.


(17. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(431)