O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Cloud mění podnikání firem. Změní i to vaše?

Využití cloudu v České republice, ale i jinde ve světě strmě stoupá. Mnoho firem zcela přešlo na práci s cloudem a ušetřilo tak náklady i čas. Jde o jednoduchý způsob, jak uložit svá data a mít je dostupná kdykoli a odkudkoli, má ale také svá rizika.

Zrychlení pracovního procesu


Firmy si v oblasti cloud computingu mohou vybrat ze tří variant: z privátního, veřejného a hybridního cloudu, který kombinuje obojí. V Česku využívá většina společností služby soukromých poskytovatelů, 19 procent se spoléhá na veřejné služby a zbytek na hybridní. Jak se podnikání firem mění s implementací cloudu?

Rychlost zpracování. Díky cloudu zvládnou velké, ale i střední nebo malé firmy zpracovat mnohem větší objem dat za stejný čas jako dříve.

Bezpečnost uložených dat. V případě, že se firma spoléhá na kvalitního poskytovatele služeb, má zajištěnou také větší bezpečnost svých dat. Přesně ví, kde se nacházejí a kdo k nim má přístup, aniž by se bála, že se ztratí nebo znehodnotí.

Automatické zálohování. S tím souvisí také důmyslnější zálohování dat. To je s cloudem neporovnatelně rychlejší a funkčnější. Spolehlivá datacentra ukládají svá data na dvě nezávislá místa a tímto dvojitým zálohováním předcházejí ztrátě jakýchkoli dat, ať už nevědomostí zaměstnance nebo úmyslem.

Dostupnost. Práce s informacemi a daty, které firmy využívají, není omezena na jedno místo a čas. Zaměstnavatelé i zaměstnanci k nim mohou přistupovat odkudkoli, čímž se rapidně zvyšuje jejich efektivita a flexibilita.

Rychlé sdílení. Tím, že jsou potřebné informace vždy „po ruce“, je lze také snadno sdílet a pomocí oprávnění určovat, kdo s daty může manipulovat a jakým způsobem.

Rizika zdarma dostupných služeb

Důvěrná data uložená na veřejném cloudu ale mohou ve výsledku způsobit více škody než užitku. Globální společnosti, jako jsou Google nebo Microsoft, které provozují nejpopulárnější cloudové služby, zajišťují určitou míru bezpečnosti pro uložená data, avšak jsou zároveň také jejich vlastníky. Mají k nim tedy stejně jako firma přístup a v případě, že je o to autority požádají, data mohou vydat k prověření.

V tomto ohledu jsou čeští podnikatelé podle statistik napřed, mnoho z nich svěřilo svá data do rukou nezávislých soukromých poskytovatelů cloudových služeb, ačkoli stále více z nich se obrací směrem k hybridnímu řešení uložení dat.

Ideální možností, která dokáže nastavit pracovní procesy správným směrem, ulehčit vám od starostí a od nutnosti neustálé kontroly, je soukromé cloudové řešení od zavedeného poskytovatele ICT služeb s vlastním datacentrem. V takovém případě se vám nestane, že bude komunikace váznout s ohledem na třetí stranu a že budou vaše data vystavena riziku cizích pohledů.

Cloudové řešení od firmy Casablanca využívá špičkové platformy HPE CloudSystem a VMware a díky online konfigurátoru podporuje individuální řešení, které se přizpůsobí potřebám vaší firmy.

(Partnerský příspěvek, obr.: partner)


(19. 6. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4084)