O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Chatbot v roli personalisty vám sežene zaměstnance

Na vyčerpaný pracovní trh přichází nové řešení pro personalisty, a to od českého startupu Feedyou. Speciální HR chatboty, roboty vyřizující komunikaci a nábor přes chatovací aplikace, mají pomoci personalistům ve všech fázích komunikace s potenciálními novými zaměstnanci.

70 % lidí dnes využívá smartphone, nativně komunikuje přes aplikace jako Messenger, WhatsApp, Viber nebo Skype. Uživatelé aplikací navíc bývají nejaktivnější v časech mimo pracovní dobu. Dle statistik Feedyou až 85 % lidí komunikuje s chatboty mezi 18:00 – 22:00 hodinou a o víkendech. To nejdůležitější však je, že očekávají odpověď okamžitě. “Chatbot fungující 24/7/365 toto umí, a navíc nevyžaduje pracovní smlouvu,” říká Vojtěch Dlouhý, zakladatel Feedyou. Jeho novinka, která ušetří hodiny času při recruitmentu, pomáhá podle jeho slov především v těchto oblastech:

  • Proaktivní navázání komunikace s kandidátem;
  • Hledání potenciálních kandidátů skrze ATS kontrolování;
  • Interviewing a preselekce kandidátů;
  • Udržování vztahu s kandidáty v libovolné fázi náboru;
  • Zpětná vazba z přijímacího procesu (zvyšování tzv. candidate experience);
  • Měření spokojenosti zaměstnanců a generování zpětné vazby pro performance management a strategický rozvoj společnosti.

Feedyou se ve svém portfoliu klientů pyšní světovými českými firmami jako LINET, Jablotron, Explosia, Fincentrum nebo globálními hráči Mubea, Faurecia, Škoda Auto, Foxconn nebo Knorr-Bremse.

“Chatbot nám během 2 měsíců přivedl 65 uchazečů. 25 z nich jsme si pozvali na pohovor. 5 k nám po Novém roce nastoupilo na HPP a další máme v řízení.” říká Jana Tvrzníková, HR Business Partner v Knorr-Bremse. Chatbot je nasazený na facebookové stránce firmy a je součástí její náborové kampaně.

“Jsme rádi, že patříme mezi průkopníky využívání inovativních metod personální práce a jsme inspirací pro české zaměstnavatele bez ohledu na jejich sektor působení.” říká Radka Svobodová, HR manažerka ve Foxconnu, který momentálně využívá chatbota v komunikaci a preselekci uchazečů především na dělnické pozice.

Budoucí změnu HR světa jako nezbytný krok vidí i zakladatel a ředitel Klubu zaměstnavatelů: „Automatizace opakujících se činností v komunikaci s uchazeči v souladu s EVP (Employer Value Proposition) je hlavním tématem roku 2018. Firmy, které na to nebudou reagovat, budou ztrácet své zaměstnance, protože nebudou mít dostatek času se jim věnovat z důvodu náboru nových a nových lidí.“

Startup Feedyou má ambice rozhýbat HR trh i v zahraničí. “Feedyou nabízí unikátní nástroj pro modernizaci HR procesů. Ve spolupráci s Microsoftem, který projevil velký zájem, budeme tuto technologii aktivně nasazovat i v zahraničí a implementovat do ní nejnovější procesy, včetně umělé inteligence.” říká Michal Zálešák, ředitel Prague Startup Centre, které pomáhá Feedyou a dalším technologickým startupům s rozvojem a propojováním na investory a strategické partnery v rámci inkubačního programu Prague IoT Centre.


(12. 2. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3811)