O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Česko a Monacké knížectví: Dohoda o předávání informací podepsána

V minulých dnech byla v Monaku podepsána Dohoda mezi Českou republikou a Monackým knížectvím o výměně informací v daňových záležitostech. Předmětem dohody je výměna informací vztahující se k vybraným daním stanoveným právními řády smluvních stran.

Za českou stranu dohodu podepsala paní Marie Chatardová, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Monackém knížectví, a za monackou stranu pan José Badia, ministr zahraničních věcí a spolupráce.

Jak už bylo zmíněno, předmětem dohody je výměna informací vztahující se k vybraným daním stanoveným právními řády smluvních stran. Přínosem uzavřené dohody je podle MF ČR možnost dožádání příslušného orgánu smluvního státu o veškeré informace potřebné ke správnému zjištění, stanovení a zajištění úhrady daní. Informace získané na základě této dohody mohou být také využity v rámci odhalování daňové trestné činnosti jako tzv. operativní informace.

Má se jednat o další účinný nástroj, na jehož základě je možné prověřit, jestli příjem nebo majetek českých daňových subjektů byl řádně zdaněn. Nezáleží tedy na tom, zda jsou potřebné informace v držení bank nebo jiných finančních institucí.

Česká republika tímto reaguje na nutnost posílení vzájemné výměny informací s jurisdikcemi s preferenčním daňovým režimem. Doposud bylo sjednáno třináct návrhů dohod o výměně informací. Dohoda s Monackým knížectvím je zatím posledním z nich, která dospěla do fáze schvalovacího procesu nutného k ratifikaci prezidentem.


(3. 9. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1385)