O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Českému exportu se extrémně daří, dostane další podporu

Český export v posledních pěti letech neustále roste a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR letos očekává rekordní výsledky. Také agentura CzechTrade zaznamenává zvýšený zájem o své služby a hlásí, že letos spustí tři interní projekty na podporu českých firem na zahraničních trzích pro období 2016–2018.

„Českému průmyslu a exportu se v současnosti nebývale daří. Již pátým rokem v řadě roste český vývoz i celkový obrat zahraničního obchodu. V únoru jsme zaznamenali meziroční zvýšení o 4,5 %. Agentura CzechTrade je klíčovým nástrojem pro podporu exportu zejména malých a středních firem. Za dvacet let své existence poskytla služby již více než 40 000 firmám,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Agentura CzechTrade letos spouští program Šance pro úspěšný export, jehož cílem je motivovat české firmy k vývozu do zahraničí. Úspěšný exportér, který splní dané podmínky a bude souhlasit s medializací svého úspěchu, získá od agentury CzechTrade další službu zdarma.

„V prvním čtvrtletí letošního roku našich služeb využilo o 18 % více nových klientů než ve stejném období v roce 2015. Klademe větší důraz na exportní úspěchy našich klientů, prostřednictvím kterých chceme inspirovat další, především malé a střední podniky, ke vstupu na zahraniční trhy,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

Od června se české podniky budou moci začít hlásit také do interních projektů NOVUMM a NOVUMM KET. V rámci programu NOVUMM agentura počítá s podporou účasti malých a středních českých firem na 100 zahraničních veletrzích. Podniky, které se projektu zúčastní, mohou získat podporu v hodnotě až 80 000 korun.

Projekt NOVUMM KET se zaměřuje na firmy z oblasti tzv. key enabling technologies, kam spadají mikro- a nanoelektronika, fotonika, nanotechnologie, průmyslové biotechnologie, pokročilé materiály a pokročilé výrobní technologie. Firmy z těchto oborů budou moci získat podporu až 90 000 korun na účast na 50 zahraničních veletrzích. V obou případech se bude agentura CzechTrade výrazně zaměřovat i na mimoevropské trhy.

Třetím interním projektem CzechTrade je program Design pro konkurenceschopnost, do kterého se malé a střední české firmy budou moci opět hlásit od června. Získají tak podporu v hodnotě 50 000 korun na spolupráci s designérem a 130 000 korun na individuální prezentaci na zahraničním designovém veletrhu.


(12. 5. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2489)