O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy
Česká ekonomika v roce 2024: Nižší inflace, vyšší platy, více bytů

Výhled na rok 2024 vypadá poměrně příznivě: Úrokové sazby sice zřejmě budou klesat jen pomalu, ale inflace by se konečně měla poměrně rychle dostat na...


Komentáře, názory a rady

Není to zase tak dlouho, co jsem na webu https://zentra.cz/ četl právě článek o tom, jak nějakým způsobem udržet finance v rodině. Docela zajímavé mi přišlo, že to prostě musí jít tím stylem, že rodiny budou finančně soběstačné a nebudou se spoléhat na nějaké pobídky od státu. Těžko říct, zda to tak je nebo není. Ale jistou logiku to dává.
autor: RichardW | vloženo: 30. 05. 2024, 08:47:31 | odpovědět 
Finance
Já jsem dost zvědavý, jaký bude letošní rok. Rozhodně ale nespoléhám na to, že budou nějaké výhodnější podmínky od státu. Spíš se spoléhám sám na sebe a na svoje intuice ohledně investice do P2P přes julu.cz/investment-offer/ . Díky nim se mi daří mít slušný pasivní příjem, takže si buduju finanční rezervu a jistotu do důchodu. Pak už si budu jenom užívat a cestovat.
autor: Erik | vloženo: 03. 02. 2024, 21:10:52 | odpovědět 
Česká ekonomika v roce 2024
Budu slusny, takovou prognózu na rok 2024 mohl vytvořit jen absolutní ignorant. Jsme v trendu růstu krizových jevů. Pokles ekonomiky je tvrdá, realita od které se bude odvíjet celý krizový proces. Nelze odhadnout jaky průběh bude mít tato krize v roce 2024 a její skončení.
autor: Milan | vloženo: 04. 12. 2023, 15:39:42 | odpovědět 
K diskuzi
O tom by se dalo dlouze diskutovat. Predikce se různí, existují scénáře jak optimistické, tak pesimistické. Pokud ale jde o "krizi" a pokles ekonomiky, je dobré si uvědomit, že negativní čísla, která se na nás hrnou z médií, vycházejí mimo jiné z přepočtu současných útrat (atd.) podle inflace v minulých letech. Tj. když dnes např. domácnosti utratí 10k, přepočítáno na útratu v roce 2019 to už bude +/- 7k, očištěno o inflaci. Jenomže výpočet inflace záleží na spotřebním koši a přepočítávat podle ní všechny výdaje dává hodně zkreslený obraz. Například v IT, kde se ceny - i díky kurzu koruny - až tak nezměnily. Takže když dneska všichni nakoupí notebooky za stejnou cenu, jako v roce 2019, tak najednou IT trh poklesne o 30 %. Takže je dobré brát negativní údaje trochu s despektem. Což samozřejmě nic neříká o tom, jestli nakonec rok 2024 bude dobrý nebo špatný.
autor: Petr | vloženo: 09. 12. 2023, 22:36:21 | odpovědět 

Vložit vlastní názor nebo radu
Jméno:
E-mail: (e-mail je nepovinný)
Titulek:
>> Nevkládejte prosím odkazy. Budou nefunkční. <<


Sem prosím opište kód z obrázku:
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(7052)