O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Češi utratili již přes 10 miliard Kč kvůli poškození svých smartphonů

Máme pro vás páteční perličku: Čeští uživatelé utratili za posledních 7 let 10 miliard korun za opravy či výměny poškozených chytrých telefonů. Čeští majitelé telefonů iPhone mají přitom oproti majitelům jiných telefonů o 30 % větší pravděpodobnost toho, že nějak poškodí svůj telefon. Tvrdí to nová evropská studie zaměřená na nehody a opravy chytrých telefonů, kterou prezentovala společnost SquareTrade.

Foto: Samsung
Foto: Samsung
V souvislosti s uvedením nové řady chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus, jejichž cena se má dle předpokladu vyšplhat ještě výše než u minulých modelů, si mnoho uživatelů začíná klást otázky související s poškozením či zničením tak drahého přístroje. Finanční náklady za opravu či výměnu přitom nejsou jediným negativem, uživatelé často musejí čekat na opravu svých telefonů týden i více.

„Rozvoj a dynamický růst počtu chytrých telefonů v posledních letech přinesl také prudký nárůst škod při jejich poškození či zničení – zejména pro uživatele iPhonů,“ řekl Kevin Gillan, managing director SquareTrade v Evropě.

„Nejenže má stále více lidí chytré telefony, ale navíc je používá pro stále více činností – pro kontrolu e-mailů, fotografování, využívání sociálních sítí a méně často pro telefonování. Mnoho lidí si neuvědomuje, že drahé zařízení také vyžaduje drahou opravu, což zjistí, až když jej upustí na zem. Například náklady na výměnu rozbitého displeje u iPhone 5s dosahují až 5 000 Kč. Navíc fakt, že se bez těchto zařízení prakticky již neobjedeme, vyžaduje, aby oprava byla provedena co nejrychleji,“ dodává Gillan.

Studie vznikla na základě dotazování 13 000 majitelů chytrých telefonů v Evropě, kteří odpovídali na dotazy týkající se nákladů na opravy, výměnu a zacházení se smartphony. A další zajímavé údaje? Zde jsou:

  • 32 % Čechů nějak poškodilo v posledních 2 letech svůj chytrý telefon
  • 10 % majitelů již někdy nechalo svůj chytrý telefon a střeše automobilu a odjelo
  • 9 % majitelů již někdy spadl chytrý telefon do toalety
  • Chytrý telefon poškodí o 26 % více mužů než žen

(26. 9. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1429)