O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Centrio má rozsáhlý výpadek připojení k internetu

Rozsáhlý výpadek připojení k internetu hlásí dnes, 21.9.2020, klienti poskytovatele Centrio. Výpadek se dotýká řady pražských čtvrtí a zprvu o něm nebyly od poskytovatele připojení k dispozici vůbec žádné informace. Až po dlouhých desítkách minut se na webových stránkách Centrio objevila první zpráva, nicméně bez upřesnění, kdy dojde k nápravě.

Rozsáhlý výpadek připojení k internetu hlásí dnes, 21.9.2020, klienti poskytovatele Centrio. Výpadek se dotýká řady pražských čtvrtí a zprvu o něm nebyly od poskytovatele připojení k dispozici vůbec žádné informace. Až po dlouhých desítkách minut se na webových stránkách Centrio objevila první zpráva, nicméně bez jakéhokoli upřesnění, kdy dojde k nápravě. Facebookový účet poskytovatele mlčí.

K výpadku podle dostupných informací došlo těsně po 14. hodině a zasáhl zřejmě podstatnou část území hlavního města. Zatímco na webu poskytovatele nebyly dlouho k dispozici žádné informace, klienti hlásili výpadky na webu centriozone.cz. Podle jejich zpráv se výpadek služeb Centrio týká mj. lokalit Lužiny, Stodůlky, Střížkov, Prosek, Kamýk, Barrandov, Řepy, Kobylisy, Bohnice, Malešice nebo Horní Měcholupy. Až po desítkách minut výpadku se na webu Centrio objevila zpráva: "Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme napříč lokalitami výpadek služeb internetu & TV. Na odstranění příčin již naši technici usilovně pracují. Omlouváme se za případné komplikace. Centrio."

Příčina výpadku není známa, uživatelé spekulují o problémech při rekonfiguraci směrování provozu. Na infolinku se, vzhledem k masivnosti výpadku nikoli překvapivě, nedá dovolat a oficiální zdroje poskytovatele o příčinách problémů i o termínu řešení stále mlčí. V okamžiku vydání tohoto článku výpadek stále pokračuje, byť na krátké časové intervaly se připojení obnovuje. Žádné detailnější informace zatím nejsou k dispozici.

Update 21.9. 23:00: Podle dostupných informací bylo připojení zprovozněno v tentýž den ve večerních hodinách. Detailnější informace o výpadku nebyly dosud oficiálně zveřejněny.


(21. 9. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Peklo
To je fakt peklo, co dnes předvádějí! Naštěstí je to poprvé za hoodně dlouhou dobu, tak snad zase na dlouho naposled....

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5577)