O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Central Group zažívá letos prodejní žně

Dosavadní prodejní výsledky nasvědčují tomu, že největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby Central Group prodá v letošním roce koncovým uživatelům téměř 1000 bytů. Meziročně by šlo o 18procentní růst. Zájem o byty v Praze je velký, ale liší se podle lokalit i podle ceny bytů. Hůře se stále prodávají byty s cenovkou nad 6-7 milionů Kč.


K dnešnímu dni se prodeje Central Group podle zástupců firmy blíží již k devíti stovkám bytů, přičemž stále dynamické tempo prodejů naznačuje, že by se v prosinci mohlo prodat okolo stovky bytů. Pokud se poptávka po nových bytech bude vyvíjet podobně i v příštím roce, je společnost připravena nabídnout dalších nejméně 1000 bytů v deseti nových lokalitách nebo etapách úspěšných projektů.

„Růst prodeje odráží unikání situaci na trhu, kdy je vysoká poptávka po novém bydlení tažena rekordně nízkými úrokovými sazbami a současně příznivými cenami nových bytů. Česko má letos nejrychleji rostoucí ekonomiku z celé EU a je to znát i na důvěře lidí v budoucnost. Projevuje se to samozřejmě i na realitním trhu, neboť nákup nemovitostí je pro významnou část populace stále jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak uložit nebo zhodnotit své finanční prostředky,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Central Group přitom prodává výhradně byty již dokončené nebo rozestavěné na rozdíl od jiných společností.

Širká nabídka bytů

Významný vliv na růst prodeje bytů Central Group má podle jejích zástupců také fakt, že nabídka společnosti je nejširší na českém trhu. V současnosti má Central Group v prodeji ještě více než 800 volných bytů v 11 různých lokalitách v Praze. Všechny nabízené byty jsou přitom již ve výstavbě.

Nejvíce se v letošním roce podle firmy jednoznačně prodávaly byty v luxusním bytovém areálu Residence Garden Towers na Žižkově, kde je po roce prodeje a déle než půl roku před kolaudací vyprodána více než polovina z nabízených bytů. O byty blízko centra v lokalitách, jako je právě Žižkov nebo například Holešovice je enormní zájem. Prodejní výsledky Central Group tak prý jednoznačně potvrzují trend návratu lidí do míst blíže centru s velmi kvalitní občanskou vybaveností.

Roste prý zájem také o skutečně exkluzivní bydlení na té nejlepší adrese, což potvrzuje prodej prémiového projektu Rezidence Park Nikolajka, kterým společnost Central Group letos vstoupila do segmentu exkluzivního bydlení. Za necelé dva měsíce od uvedení na trh již našlo své majitele více než 30 procent nabízených dokončených bytů v prestižní vilové čtvrti blízko Malé Strany.

Očekávání do budoucna

Pozitivní očekávání do budoucna potvrzuje také fakt, že společnost v letošním roce dosáhla největší rozestavěnosti v historii, když měla v jednom okamžiku rozestaveno celkem 1975 bytů. V současnosti je již část z nich dokončena a z větší části předána novým majitelům, kteří tak již ve svých nových domovech stráví letošní Vánoce. Vysokou rozestavěnost z části ovlivňuje velký projekt Residence Garden Towers, který se vzhledem ke kompaktnímu charakteru staví současně, a nikoli po etapách, jak je tomu u bytové výstavby obvyklé.

Významný vliv na rozestavěnost má také velké množství projektů, které firma v současnosti buduje a prodává v podstatě po celé Praze. Kromě Residence Garden Towers na Žižkově jsou to například projekty v Holešovicích, na Zahradním Městě, Palmovce, pokračování velkých projektů v Letňanech, Pitkovicích či Horních Měcholupech.

Za celý letošní rok Central Group dle svých zástupců již dokončil 600 nových bytů. Dalších více než 260 bytů bude dokončeno ještě do konce roku. Připraveny ihned k nastěhování jsou i byty na pražské Nikolajce.

Nemiňte: Diskuse o realitách zde na Bizio.cz


(10. 12. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2215)