O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Byznys s e-sportem: Vítěz Czech Hearthstone Masters má šanci na miliony korun

Takzvaný e-sport je stále populárnější. Již tento víkend se bude například konat Czech Hearthstone Masters, zřejmě největší turnaj ve hře Hearthstone, který se v ČR kdy pořádal. Takzvaný prize pool totiž činí 120 000 Kč a absolutní vítěz navíc získá slot na Masters Tour Montreal, kde se nejlepší hráči z celého světa utkají o prize pool 500 000 USD (12 milionů Kč).

Česká republika se podle pořadatelů ve hře Hearthstone řadí ke světové špičce. Pochází odsud hned několik celosvětově uznávaných hráčů, přičemž čtveřice z nich to v roce 2017 dokonce dotáhla k oficiálnímu titulu mistrů světa. Jedním z cílů turnaje je tuto skutečnost podpořit a dát prostor k prosazení se i novým talentům.

Jak kvalifikační tak finálové souboje jsou streamované. Součástí streamů je i profesionální komentář od renomovaných jmen české Hearthstone scény. Stream je možné sledovat vždy na oficiálním ESGA Twitch.

Czech Hearthstone Masters jsou tvořeny čtyřmi koly kvalifikace, z nichž první kola již proběhla a hráče již čeká pouze víkendové finále. Nejlepších 16 hráčů ze sobotní části turnajů se utká v nedělních kolech v hlavním finále. To se bude hrát tento víkend 25.–26. července a rozhodne se v něm o celkovém pořadí, od nějž se bude odvíjet výše odměny a přidělení slotu na Masters Tour Montreal.

ESGA je asociace zaměřená na e-sport, která vznikla v roce 2015. V minulosti organizovala na 1300 online turnajů, z nichž velká část proběhla v Hearthstonu a menší také v League of Legends, Vainglory a Overwatch. Kromě toho pořádala také offline eventy, mezi nimi například oficiální Hearthstone playoffs za účasti předních hráčů z celé Evropy nebo ligu pro tuzemské týmy ve hrách League of Legends a Overwatch. Celkově podle ní platforma dosud zaznamenala 28 000 hráčských registrací.

V rámci e-sportu se dnes hraje řada počítačových her. Již zmíněná Hearthstone je online virtuální karetní hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment. Je dostupná zdarma s možností dokupování karet a dalšího bonusového obsahu.


(23. 7. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5477)