O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Burza práce: Jak získat práci v Německu či ve Švýcarsku

Jak snížit nezaměstnanost? Mimo jiné může pomoci i zaměstnání v zahraničí. Šanci na získání praxe v hotelnictví, gastronomii nebo na výletních lodích a jako bonus prohloubení znalosti cizího jazyka, to vše a řadu dalších možností nabízí přeshraniční burza pracovních příležitostí. Lidé z ČR díky ní získají nové zkušenosti i práci.

Akci spoluorganizuje v rámci sítě EURES Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem. Nejbližší akce tohoto typu je v době publikování tohoto textu naplánována na 18. 3. 2014 mezi 10.00 – 16.00 hodinou v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem.

Novou práci nabídne v rámci burzy práce zájemců řada firem z celého Německa (např. z oblasti Berchtesgadenu, Bodamského jezera, Mnichova, Stuttgartu, Schwarzwaldu, příhraničních oblastí Krušnohoří a Saského Švýcarska). Na své si podle pořadatelů přijdou i dobrodružnější povahy. Na místě budou specialisté, kteří zprostředkovávají práci na říčních a zaoceánských lodích.

Podrobnosti o práci v Německu 

Návštěvníci se na akci dozvědí veškeré podrobnosti týkající se nejen pracovních, ale i životních podmínek v SRN. Zástupci úřadu práce v Annabergu-Buchholzi mimo jiné představí dotační program pro mladé lidi bez práce ve věku od 18 do 35 let s názvem „The Job of my Life“. Všechny přednášky proběhnou v češtině a během celé burzy budou k dispozici i 2 tlumočnice, které pomohou zájemcům v případě potíží s komunikací.

Služby zaměstnanosti EURES

Dodejme, že evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje přeshraniční pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil.

Česká republika se do systému EURES zapojila v roce 2004 současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti, 1. dubna 2011 byla tato agenda přesunuta z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě.

Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací a ověřených volných pracovních míst na národním a evropském portálu EURES.


(16. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(839)