O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Build to Operate: Průmyslové řešení pro odvětví letectví a obrany

Build to Operate, nejnovější průmyslové řešení pro letectví a obranu, spustila společnost Dassault Systèmes. Původní výrobci zařízení (OEMs) a velcí dodavatelé tak podle jejích zástupců mohou zvýšit efektivitu díky platformě, která umožňuje digitální řízení výrobních operací po celém světě.

Vzhledem k modernizaci a vyřazení tisíců starých letadel z provozu v nadcházejícím desetiletí je současná výroba nových letadel v plném proudu po celém světě. Kvůli takovému rozvoji potřebují výrobci a velcí dodavatelé zavést efektivní a úsporná opatření ke zlepšení výkonu svých výrobních programů a vybavit provozy tak, aby rychle dosahovaly plné výrobní rychlosti.

Průmyslové řešení „Build to Operate“, založené na platformě 3DEXPERIENCE od Dassault Systémes, nabízí výrobcům a velkým dodavatelům schopnost monitorovat, ovládat a ověřovat všechny aspekty výrobních operací, od opakovaných procesů a výrobních sekvencí, po dodávky plynoucí dodavatelským řetězcem, a to vše v celosvětovém měřítku.

Příkladem může být společnost Airbus Helicopters, přední výrobce civilních a vojenských vrtulníků. Ta si k zajištění výkonnějšího plánování výroby a výrobních operací vybrala právě řešení „Build-to-Operate“. Díky němu se zkrátí podle jejích zástupců doba uvádění výrobku na trh a zlepší se provozní efektivita. Firma navíc může modelovat, plánovat, spouštět a sdílet osvědčené postupy, procesy a produkty v navrhování, strojírenství, výrobě až k dodávkám stávajících a nových vrtulníků.

„Možnost neustálého sledování na všech úrovních výroby (celý provoz, jednotlivá linka, stanice, buňka či jednotlivec) je důležitým prvkem pro nepřetržité zlepšování. Stávajícím výrobním linkám i těm nově spouštěným umožňuje řešení „Build to Operate“ dosáhnout optimálního objemu, “ řekl Michel Tellier, víceprezident pro letectví a obranu, Dassault Systémes. „Letecké společnosti, které tuto „továrnu budoucnosti“ zavedou dnes, mohou očekávat 25% snížení chyb, 20% pokles v plýtvání prostředky a až 15% zlepšení primární kvality.“

„Řešení „Build to Operate“ od Dassault Systèmes jsme přijali proto, abychom zlepšili současný i budoucí program výroby vrtulníků. Takto těsným sjednocením inženýrství s řízením změn a zavedením úsporných procesů, jako je just-in-time zpracování nebo bezpapírová výroba, máme za cíl zlepšit a zkvalitnit naši produkci a snížit náklady,“ řekl Jean-Luc Sturlése, viceprezident Production Flows Management, Airbus Helicopters.


(22. 7. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1960)