O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Boj proti nelegálnímu hazardu přitvrdí

V poslední době se podle Ministerstva financí ČR množí snahy o obcházení zákona o loteriích. Pokud jsou však naplněny základní znaky charakterizující loterie a jiné podobné hry – vklad, náhoda a možnost výhry – jednoznačně podle jeho zástupců dochází k nelegálnímu jednání. Ministerstvo tak hodlá v boji proti nelegálnímu hazardu přitvrdit.


„Stát touto aktivitou přichází o nemalé daňové příjmy,“ řekl ministr financí Andrej Babiš. „K boji s nelegálním hazardem využijeme veškeré dostupné nástroje,“ dodal.

Do této kategorie spadá podle MF ČR provozování výherních hracích přístrojů různými občanskými sdruženími bez platného povolení. Tyto subjekty se vystavují riziku správního trestu a fyzické osoby podílející se na nelegálním provozování rovněž trestnímu řízení.

Stejně tak je tomu i u tzv. kvízomatů kombinujících klasickou sázkovou hru se znalostními otázkami banálního charakteru. I v tomto případě se jedná o nelegální postup provozovatelů těchto technických herních zařízení. Toto jednání může být posouzeno jako správní delikt či trestný čin. V případě trestného činu hrozí provozovateli trest odnětí svobody v délce až 10 let.

„Provozovatele nelegálního hazardu nehodláme v žádném případě tolerovat, jsme připraveni přitvrdit v jejich postizích,“ prohlásil Ondřej Závodský, náměstek ministra financí pro oblast hazardu a majetku státu.

Sázení po internetu v zahraničí

Dalším problémem je obcházení regulace zařízeními na bázi internetu, která prostředím připomínají hernu, ale oficiálně působí pod záštitou internetové kavárny, kdy sázky plynou do zahraničí. Zahraniční sázkové kanceláře nemají od příslušného orgánu uděleno povolení k provozování loterií a jiných podobných her, a proto se v tomto směru jedná o provozovatele nelegální.

Není tedy podle MF ČR možné sázet (a to ani po internetu) u zahraničních sázkových kanceláří. Zástupci ministerstva varují, že sázejícím hrozí vysoká pokuta a zároveň jim nemusí být vyplacena případná výhra nelegálním provozovatelem.


(31. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Hazard
Provozovat hernu byl můj velký sen. Miluju herní automaty, ale když to vidím, jak se stát staví k hernám, tak jsem to vzdala. Zahraju si akorát občas automaty na https://gamescenter.cz/ . S tím nemám ...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(897)