O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Boj o mobilní kmitočty může již brzy začít

Včera byly za účasti notáře a zástupců zájemců o účast otevřeny obálky se žádostmi o udělení práv k rádiovým kmitočtům ve výběrovém řízení na volné kmitočty pro sítě LTE. Ve stanovené lhůtě své žádosti doručilo celkem pět subjektů. Jedná se - v pořadí doručení žádostí - o společnosti Vodafone Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Telefónica Czech Republic,  Revolution Mobile (blízká skupině PPF) Tasciane (skupiny KKCG).

Zástupci ČTÚ konstatovali, že všechny předložené žádosti splňují požadavky podle kapitoly 6.7 Vyhlášení výběrového řízení. ČTÚ nyní u všech zájemců posoudí splnění všech stanovených podmínek účasti ve výběrovém řízení. O výsledku budou všichni žadatelé informováni do 14. října.

Následně ČTÚ zorganizuje školení a dvě zkušební aukce s účastníky, a to koncem října 2013. Vlastní elektronická aukce kmitočtových úseků a přiřazení konkrétních kmitočtových bloků úspěšným účastníkům aukce proběhne ještě do konce tohoto roku. K vydání rozhodnutí o udělení přídělů získaných rádiových kmitočtů ČTÚ by pak mělo dojít na počátku roku 2014 poté, co úspěšní uchazeči uhradí cenu za vydražené spektrum.

Dodejme, že minulá aukce byla přerušena poté, co se cena za kmitočty vyšplhala výrazně výše, než regulátor trhu očekával. Nová aukce čelí žalobě ze strany společnosti Telefónica Czech Republic a očekává se, že nejde o žalobu poslední. Operátorům se nelíbí, že je v aukci zvýhodněn případný nový operátor.

Obecně panují dohady o tom, zda další aukce může přinést vstup dostatečně silného čtvrtého mobilního operátora, díky němuž by dále klesly ceny mobilního spojení na českém trhu. Leccos v tomto ohledu zřejmě naznačí již vývoj v následujících měsících.


(2. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(83)