O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Bitcoin sice klesá, ale Blockchainu se má dařit

Diskuse o ceně Bitcoinu i dalších kryptoměn bývají vášnivé, ale ať už věříte, že jde jen o nafouknutou bublinu, nebo jste ochotni si do tohoto fenoménu dneška uložit většinu svých úspor, jedno se zdá být jisté: Technologie, které stojí v pozadí, čeká světlá budoucnost.

Podle analytiků společnosti IDC dosáhnou letos celosvětové investice do takzvaného Blockchainu, tedy technologie, která zajišťuje důvěryhodnost transakcí prostřednictvím velkého množství nezávislých ověřovatelů, částky 2,1 miliardy dolarů. To se sice nezdá být mnoho, ale váš pohled se možná změní, pokud pro porovnání přidáme další dvě čísla - výši loňských investic 945 milionů dolarů a předpokládanou výši investic za tři roky - 9,1 miliardy dolarů. Očekáván je tedy výrazný růst těchto investic. Kde a proč?

Na decentralizované ověřování transakcí pomocí Blockchainu sázejí firmy mimo jiné v oblastech vypořádání obchodů, sledování dodávek zboží nebo auditu shody procesů s definovanými pravidly. Bill Fearnley z IDC upozorňuje, že k technologii Blockchainu se staví pozitivně také celá řada regulátorů, což by mohlo znamenat rostoucí poptávku v odvětvích, jako jsou finance nebo zdravotnictví.

Je na místě dodat, že nejvíce budou do Blockchainu investovat Spojené státy (40 %), následované Západní Evropou a Čínou. Stacey Soohoová z IDC pak odhaduje, že zatímco uplynulá léta byla spíše ve znamení experimentů, letošní rok přinese skutečně reálná využití Blockchainu v byznysu. Ať už se její předpověď ve větší míře naplní, nebo nikoli, rozhodně bude zajímavé tuto oblast i letos bedlivě sledovat.

 

Petr Mandík, editor OnBusiness.cz


(5. 2. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3801)