O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Bezpečný přenos elektronických zpráv ve zdravotnictví roste

Rychlé a bezpečné doručení zpráv a jejich přesnou adresaci na konkrétní zdravotní pracoviště či pracovníka slibuje systém, jehož prostřednictvím bylo za první čtvrtletí letošního roku přeneseno stejné množství elektronických zpráv jako za celý předchozí rok. Celkově již bylo takto přeneseno od jeho spuštění v roce 2013 přes 63 000 zpráv.

„Celý proces odesílání a příjmu zpráv je maximálně automatizovaný a zjednodušený, aby doktorům i lékařskému personálu usnadňoval práci a šetřil čas,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel společnosti CompuGroup Medical Česká republika, dodavatele uvedeného systému s názvem Medical Net.

Dnes služba využívá přes 800 lékařů a pracovišť a měsíčně si vymění více než sedm tisíc zpráv a tento počet podle provozovatele dále roste. Například v březnu systém zaznamenal o 60 % více přenesených zpráv než v předchozím měsíci. Nutno ovšem dodat, že v ČR aktuálně působí desítky tisíc lékařů, systém jich tedy využívá minorita.

Zkušenosti z praxe

„Naše pracoviště je v pozici, kdy je jednak odesílatelem zpráv k terénním lékařům, tak také příjemcem zpráv zejména z Fakultní nemocnice Ostrava. Možnost příjmu a předávání zpráv cestou Medical Net výrazně racionalizuje provoz nejen pro střední zdravotnický personál a lékařský personál, ale také pro pacienty, kteří mnohokrát ušetří cestu se zprávou ke svému lékaři,“ říká primář MUDr. Miroslav Homza ze zdravotnického zařízení Benedor, který systém jako jeden z prvních na Ostravsku začal používat.

„Výměna dat, kterou představuje Medical Net, tvoří jeden z pilířů koncepce eHealth v ČR, jak jí vidí a snaží se prosazovat naše společnost,“ říká V. Přikryl z CGM. Dalšími pilíři jsou služby pro pacienty, jako je on-line objednávání nebo on-line konzultace, a registr událostí, který monitoruje pohyb pacienta po systému a umožňuje lékaři získat informaci o tom, kde jeho pacient byl a vyžádat si od dotyčného lékaře informace a lékaři tak např. umožňuje vyhnout se lékovým interakcím a duplicitám.


(24. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1021)