O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Bezpečnost peněz u realitních kanceláří - jak to je?

Oddělené účty pro rezervační poplatek, pro provizi nebo pro chod společnosti – to jsou bezpečnostní opatření, která by měla ochránit peníze klientů realitních kanceláří. U většiny z hráčů na realitním trhu jsou všechny poplatky skládány na jeden účet, což se může promítnout do stability kanceláře s budoucím negativním dopadem na klienta. Tvrdí to alespoň společnost Fincentrum Reality.

Jsou známy případy, kdy klienti realitních kanceláří o své peníze na jejich účtech opravdu přišli, a to z nejrůznějších důvodů. Oddělené účty mohou podle některých odborníků pomoci toto riziko snížit.

Již zmínění zástupci společnosti Fincentrum Reality se chlubí, že je v jejich společnosti oddělený, tedy samostatný rezervační účet, na který klient skládá tzv. rezervační poplatek. Tento účet je podle nich pod auditorským dohledem a v žádném případě prý tyto peníze společnost nepoužívá na financování svého provozu.

„Jeden účet pro všechno je standardem u většiny tuzemských kanceláří. V našem případě to děláme zcela jinak,“ vysvětluje provozní a marketingový ředitel Fincentrum Reality Martin Fojtík. K převodu prostředků z rezervačního fondu na provizní dochází u Fincentrum Reality až v momentě vzniku nároku na provizi, tedy například podpisem kupní smlouvy.

Uvedená společnost podle svých zástupců dále pro klienty připravuje speciální účet pro úschovy kupní ceny. „V současné době nabízíme v první řadě úschovu u advokátů, kterou jsme schopni zprostředkovat. Nicméně klienti si čím dál více žádají právě úschovu na speciálním účtu u naší realitní společnosti. Proto připravujeme speciální podmínky pro takový účet, aby to pro klienta bylo bezpečné a byla zde 100% garance bezpečnosti nemanipulace s penězi,“ doplňuje Martin Fojtík.

V každém případě nelze než doporučit, aby se klienti vždy zajímali o bezpečnostní záruky týkající se jejich finančních prostředků. A podnikatelům v oblasti realit zase nelze než doporučit, aby se v této oblasti snažili klientům maximálně vyjít vstříc.


(3. 10. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1439)