O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé

Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Bezkontaktní bankomaty: Bez rizika skimmingu

Od poloviny září mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. Během září si veřejnost mohla novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80.

„Víme, že bezkontaktní výběry z bankomatů jsou pro veřejnost lákavé. Naši klienti, kteří využívají aplikaci NaNákupy, mají navíc možnost vybrat si peníze i mobilem, což ještě více zvyšuje atraktivitu této služby. Teď už opravdu bude možné vyrazit za zábavou nebo na nákupy, aniž byste si museli brát kartu či peněženku. Pomocí mobilu nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost,“ řekla Jana Opršalová, manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

Bezkontaktní výběry z bankomatů se budou pilotovat zatím na 37 bankomatech po celé České republice. „Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha. Pokud zkušební provoz dopadne dobře, zavedeme bezkontaktní výběry na dalších bankomatech. Do konce roku by jich mělo být až 80,“ upřesnila detaily při spouštění akce Jana Opršalová.

Zavedení bezkontaktních bankomatů ma pro klienty přinést zvýšení komfortu a bezpečnosti. Jestliže bude klient provádět transakce na bankomatu bezkontaktně, zcela odpadá nebezpečí možného skimmingu. Skimmování magnetického proužku platební karty a její následné zneužití totiž hrozí jen při kontaktním použití karty. Bezpečnost podporuje i fakt, že klient musí i při bezkontaktním výběru hotovosti vždy zadat PIN.

 

 


(5. 10. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2740)