O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Bankroty obchodních společností aktuálně

Bankrotů obchodních společností v ČR, zdá se, ubývá. ​V září letošního roku bylo oproti předchozímu měsíci vyhlášeno méně bankrotů obchodních společností, naopak počet bankrotů živnostníků i osobních bankrotů vzrostl. Plyne to ze zprávy společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Počet návrhů na bankrot obchodních společností se dle zprávy ve srovnání se srpnem snížil, zatímco počet návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů i počet návrhů na osobní bankrot se meziměsíčně zvýšil. Celkem bylo v uplynulém měsíci vyhlášeno 82 bankrotů obchodních společností, což je o 7 méně než v srpnu.

Návrhů na bankrot obchodních společností bylo 139, tedy o 10 méně než v předchozím měsíci. Bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v září vyhlášeno 645 (o 10 více než v srpnu), přičemž návrhů na ně bylo podáno 736 (o 46 více).

Meziročně se počet bankrotů obchodních společností snížil o 22 %, zatímco u fyzických osob podnikatelů se zvýšil o 20 %. Nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze, celkem 32. Živnostníci bankrotovali nejvíce v Moravskoslezském kraji, celkem 102 bankrotů. V září bylo vyhlášeno 1 330 osobních bankrotů, tedy o 63 bankrotů více než v srpnu.


(5. 11. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Dobrý den. Stávající trendy ve vývoji počtu osobních bankrotů odpovídají našim zkušenostem. Ztotožňujeme se i s odhadem vývoje celkového počtu bankrotů pro tento rok. Výrazně rostoucí položkou stále ...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2137)