O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Aplikace pro Android: Pro dobrý byznys

I když se tablety s operačním systémem Android prosazují především v segmentech trhu určených koncovým spotřebitelům citlivým na cenu, existuje mezi nimi i řada skutečně povedených přístrojů vhodných i pro profesionální použití. A cestu mezi profesionály si nacházejí i phablety, tedy chytré telefony s úhlopříčkami displeje i výrazně přes pět palců. Jaké aplikace se vyplatí v nich mít?

Vynechme všeobecně známé aplikace typu kancelářských aplikací (více o jedné zajímavé z nich najdete třeba zde v našem sesterském magazínu BusinessIT) a zaměřme se na další zajímavé kousky z nabídky Google Play.

Locqus: Field Manage pro mobilní zaměstnance v poli

Existuje řada skutečně povedených tabletů s Androidem vhodných i pro profesionální použití. Foto: Sony
Existuje řada skutečně povedených tabletů s Androidem vhodných i pro profesionální použití. Foto: Sony
Aplikace Field Manage je určena k instalaci na mobilní zařízení zaměstnanců, kterým umožňuje mimo jiné vystavovat faktury klientům nebo od nich přijímat platby kartou – s připojenou čtečkou karet. A manažerovi zaměstnanců zase dovoluje jim snadno přidělovat na dálku úkoly podle aktuální potřeby nebo sledovat jejich pohyb. Současně lze díky aplikaci snadno informovat klienty o předpokládaném čase příjezdu zaměstnance prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

DW Contacts & Phone: Pro lepší práci s kontakty

DW Contacts & Phone umí spoustu užitečných věcí, které standardní aplikace pro práci s kontakty v Androidu neumí: Nejen že můžete vyhledávat v kontaktech podle libovolného jejich pole, ale můžete si dělat poznámky k jednotlivým hovorům nebo k jednotlivým kontaktům, sdílet kontakty, rozesílat snadno skupinové SMS, MMS i e-maily nebo blokovat podle pravidel (například času) určité kontakty. Podporovány jsou i VoIP systémy, například Viber nebo Skype. DW Contacts & Phone poslouží i jako jednoduchý CRM systém.

Pro vyřizování PDF dokumentů: SignMyPad

SignMyPad je jednoduchý nástroj pro vybrané činnosti s PDF dokumenty. Díky němu do nich přímo v mobilním zařízení můžete udělat poznámky nebo je podepsat – a poslat je dál. Snadno, rychle, efektivně...

Automatické přenastavení telefonu: Locale

Aplikace Locale vám ušetří čas při otravném nastavování chytrého telefonu podle místa, kde se právě nacházíte. Dokáže například zapnout Wi-Fi a přepnout jej do tichého režimu, když přijdete do kanceláře, případně třeba upravit i tapetu na pozadí podle toho, kde právě jste. Ke zjištění vaší polohy využívá informace z mobilní sítě, GPS, ale i Wi-Fi, nicméně dokáže se řídit nejen polohou, ale i dle dalších nastavených pravidel.

Pro snadný tisk: Cloud Print

Pokud nemáte nejnovější verzi Androidu a potřebujete často tisknout, bude se vám hodit aplikace Cloud Print, která vám umožní snadno tisknout z tabletu nebo chytrého telefonu na tiskárnu, která je této technologii zpřístupněna. To lze jednoduše učinit na tiskárně s podporou Google Cloud Print, případně, pokud tiskárna tuto technologii nepodporuje, připojením tiskárny k počítači a aktivováním podpory pro Cloud Print v Google Chrome.

Všechny aplikace jsou dostupné zdarma nebo za mírný poplatek na Google Play.

 


(7. 7. 2014 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Nejlepší programy: Pro prosperitu vaší firmy

Je třeba dnes ještě někoho přesvědčovat, že pro efektivní řízení firmy – i pro řadu jiných činností v jakékoli organizaci...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1262)