O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Agentury práce musejí brzy odevzdat přehled o činnosti za rok 2013

Všechny fyzické a právnické osoby, kterým bylo uděleno povolení ke zprostředkování zaměstnání, jsou povinny do 31. 1. 2014 (podle § 59 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) zaslat přehled o činnosti za předchozí kalendářní rok 2013. Tuto povinnost mají i agentury práce, které nevykonávaly činnosti uvedené v ust. § 59 odst. 2 zákona o zaměstnanosti.

Úřad práce ČR, generální ředitelství, upozorňuje, že agentury práce pro statistické účely sdělují do 31. 1. běžného roku povinně počet volných míst, na která bylo požadováno zprostředkování zaměstnání podle ust. § 14 odst. 1 písm. a) zákona o zaměstnanosti; počet jimi umístěných osob; počet jejich zaměstnanců, kteří byli dočasně přiděleni k výkonu práce u uživatele, přičemž se zvlášť uvádí počet občanů České republiky, počet občanů Evropské unie, počet občanů ostatních členských států Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska a počet ostatních cizinců podle státní příslušnosti. Cizincem se potom rozumí občan státu, který není občanem České republiky, občanem Evropské unie, občanem EHP a Švýcarska.

Formulář on-line

Jak se uvedené informace vykazují? Formulář přehledu o činnosti agentury práce je dostupný zde. Přehled o činnosti agentury práce je podle MPSV vhodné podat přednostně elektronicky do formuláře pomocí výše uvedené webové stránky MPSV a současně si pro vlastní potřebu vytisknout jeho kopii.

Pokud agentura práce nevyužije zaslání vyplněného formuláře pomocí webové stránky, může jej dle informací MPSV doručit písemně Úřadu práce, generální ředitelství, Karlovo náměstí 1, 128 00 Praha 2, nebo v elektronické podobě se zaručeným elektronickým podpisem na e-mailovou adresu posta@uradprace.cz.

Agenturám práce se doporučuje uschovat si doklad prokazující doručení přehledu o činnosti, neboť zákon o zaměstnanosti spojuje s nesplněním této povinnosti důsledky a její opakované nesplnění vede podle MPSV až k odejmutí povolení.


(23. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(619)