O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

A co vaše firma - vyděláváte už na internetu věcí?

Průzkum poradenské a analytické společnosti Gartner ukázal, že do konce roku vzroste ve světě počet firem využívajících technologie Internetu věcí (IoT) o polovinu. Celkově tak bude tuto technologii využívat až 43 % firem. Podle průzkumu již tyto technologie v současnosti využívá 29 % firem. A jak je to v ČR?

Do konce roku 2016 zavedení takzvaného IoT plánuje dalších 14 %. Podíl firem na celosvětovém trhu využívajících technologie Internetu věcí tak v průběhu roku 2016 vzroste o polovinu na zhruba 43 %. Na začátek roku 2017 navíc avizovalo dalších 21 % respondentů strategické plány implementace IoT.

Hlavními důvody, proč firmy uvažují o používání technologií IoT jsou podle průzkumu snaha o zvýšení efektivity práce, interních firemních procesů spojené se snížením provozních nákladů. Uvedlo to 52 % firem. Zatím pouze 40 % podniků nasazuje tuto technologii k přímému zlepšení služeb na straně zákaznického servisu. V průběhu roku 2016 se však očekává masivní příklon právě k “zákaznickým řešením” pomocí IoT.

"Věcmi" z internetu věcí jsou již běžně sledovací systémy v autech, ale i čidla na výrobních linkách, bezpečnostní systémy, zdravotnické monitorovací pomůzky apod. A to i v ČR.

Pro komunikaci IoT na větší vzdálenosti je třeba využít služeb operátora. Těch je v ČR již několik. Třeba společnost SimpleCell je operátorem, který v České republice buduje mobilní síť pro IoT na technologii francouzské sítě SIGFOX. Managing Partner společnosti SimpleCell Pavel Sodomka komentuje výsledky průzkumu: “Doufáme, že z rozvoje IoT může české ekonomika výraznou měrou těžit. Snažíme se o rychlé a spolehlivé pokrytí celého území České republiky. Už nyní pokrýváme sítí SimpleCell / SIGFOX 60% obyvatel a do konce roku 2016 to bude 95 %. Na raketově rostoucí zájem o IoT tedy infrastruktura v ČR bude připravena.”


(4. 5. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2463)