O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

90 milionů dotací pro multimodální překladiště a bezpečnost letišť

Na podporu multimodálních překladišť, která zajišťují přesun zboží mezi jednotlivými druhy dopravy, bude letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) směřovat až 70 milionů korun. Dalších 20 milionů korun je vyčleněno na technické vybavení, které posílí ochranu letišť. Stát bude tento typ projektů financovat poprvé. Umožnila to novela zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, kterou resort prosadil. Plyne to ze zprávy Ministerstva dopravy.

Novela umožňuje nově od tohoto roku čerpat finanční prostředky z rozpočtu SFDI na financování nebo předfinancování výstavby, modernizace nebo oprav multimodálních překladišť nebo jejich napojení na dálnice, silnice, celostátní nebo regionální dráhy nebo dopravně významné vnitrozemské vodní cesty. Dotace bude možné čerpat například na opravy kolejí či skladů nebo na překládací mechanismy. Na tuto oblast je ve schváleném rozpočtu SFDI na rok 2017 vyčleněno celkem 70 mil. Kč a žádost musí být podána do 30. dubna letošního roku.

V rozpočtu se dále počítá s náklady souvisejícími s vybavením letišť technickými nebo obdobnými prostředky sloužícími k ochraně civilního letectví před protiprávními činy v celkové výši 20 mil. Kč. Peníze bude možné využít například na kamery či jinou elektroniku nebo detektory osob, zavazadel a nákladu palubních zásob. Termín pro podání žádostí je v případě těchto projektů 31. března 2017.

V obou těchto případech musí být žadatelem o příspěvek právnická či fyzická osoba se sídlem či organizační složkou v České republice, která je vlastníkem či provozovatelem infrastruktury, do níž mají být finanční prostředky ze SFDI investovány. Příspěvek je poskytován do výše 85% celkových uznatelných nákladů akce.

Veškeré informace jako jsou náležitosti žádosti, neuznatelné náklady, způsob hodnocení žádostí a kritéria, na jejichž základě Hodnotitelská komise jednotlivé žádosti o příspěvek posoudí, již schválil Výbor SFDI na svém únorovém zasedání v platných „Pravidlech“. Ty je možné najít na webových stránkách SFDI v záložce „vyhlášené výzvy“, kde jsou zároveň uvedeny také termíny pro podání konkrétních žádostí.


(7. 4. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3118)