O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

8,8 miliard korun pro stavaře: Za 48 kilometrů dálnic a silnic

Česká vláda schválila realizaci osmi veřejných zakázek na výstavbu téměř 48 kilometrů dálnic a silnic první třídy, které předložil ve středu 5. března k projednání ministr dopravy Antonín Prachař. Předpokládaná hodnota zakázek, na které budou ve všech případech vypsána otevřená výběrová řízení, je 8,8 miliardy korun bez DPH. O jaké stavby jde?

Jedná se o stavbu dvou úseků dálnice D3, rychlostní silnici R4 v prostoru obce Dubenec, zkapacitnění komunikace I/37, modernizaci silnice I/44, která propojuje okres Jeseníky s ostatními regiony ČR, stavbu další části znojemského obchvatu na komunikaci I/38, přeložku komunikace I/68 mimo zastavěné území obcí Hnojník a Střítež a poslední veřejnou zakázkou je přeložka silnice I/34 vedenou obchvaty obcí Ústrašín, Ondřejov a Myslotín.

„Realizace všech těchto staveb významně urychlí dopravu. Dojde rovněž ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ slibuje ministr dopravy Antonín Prachař.

Předpokládaná hodnota každé z těchto zakázek je vyšší než 300 milionů korun, proto jejich vypsání musela posvětit vláda. Mezi finančně nejnákladnějšími stavbami jsou také dva úseky dálnice D3. Téměř jedenáct kilometrů dlouhý úsek Ševětín – Borek by měl být realizován za cenu 1,7 miliardy korun bez DPH. Druhý více než osm kilometrů dlouhý úsek Bošilec - Ševětín má stát zhruba 2,3 miliardy korun bez DPH.

Kdo zvítězí ve výběrovém řízení

Základním hodnotícím kritériem uvedených zakázek bude podle vlády ekonomická výhodnost nabídek. „Nabídková cena bude klíčovým hodnotícím kritériem, představuje devadesát procent celkového hodnocení. Zbylých deset procent představuje délka záruční doby,“ upřesnil ministr dopravy.

Zakázky budou financovány z prostředků SFDI s tím, že lze předpokládat, že stavby budou spolufinancovány z prostředků EU v rámci Operačního programu Doprava.


(10. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(803)