O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

6 miliard Kč čeká i na vás: Sáhněte si na evropské dotace

Získat další dotace například na pořízení nových technologií, zefektivnění výroby, inovování produktů a procesů nebo na rozvoj informačních a komunikačních technologií budou moci české firmy, které se o ně v nejbližších týdnech přihlásí. K dispozici jsou tři programy, které jsou různě zaměřeny - mimo jiné na ekonomicky problematické regiony ČR.

V posledním říjnovém týdnu agentura CzechInvest vyhlásila výzvy do tří programů z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013. Jde o Rozvoj, Inovace – Inovační projekt a ICT a strategické služby.

„Program Rozvoj se zaměřuje na podporu podniků v regionech s vyšší mírou nezaměstnanosti. Oproti předchozí výzvě programu jsme seznam těchto lokalit na základě usnesení Vlády ČR k situaci v Moravskoslezském kraji rozšířili,“ konstatuje ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala. Mezi čtrnácti nově podpořenými okresy se nachází i okres Frýdek-Místek, který v předchozích výzvách jako jediný z okresů Moravskoslezska dosud chyběl.

Mezi podnikateli je o dotace zájem

Programy Rozvoj, Inovace – Inovační projekt a ICT a strategické služby patří podle úředníků k těm, o které je mezi podnikateli tradičně obrovský zájem. Svědčí o tom i aktuální statistiky. „Od počátku programovacího období v roce 2007 získalo jen v těchto třech programech podporu z Operačního programu Podnikání a inovace 2 024 podnikatelských projektů v hodnotě přesahující 17,8 miliardy korun,“ uvádí náměstkyně ministra pro oblast evropských fondů, výzkumu a vývoje MPO Alexandra Rudyšarová.

„Na zaslání registračních žádostí do programů Rozvoj a Inovace – Inovační projekt budou mít podnikatelé čas zhruba do poloviny listopadu, do programu ICT a strategické služby zhruba do poloviny prosince. Plné žádosti včetně vypracovaných projektů budeme přijímat do ledna, února příštího roku,“ upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Samotné projekty však podnikatelé budou moci realizovat v průběhu celého roku 2014 a dokonce ještě v prvním pololetí roku 2015,“ dodává.

Tři programy dotací v kostce

Program Rozvoj nabídne podnikatelům na jednotlivé projekty až 20 milionů korun. Registrační žádosti do 2. prodloužení III. výzvy tohoto programu mohou žadatelé zasílat od 4. do 15. listopadu 2013, plné žádosti pak až do 20. ledna 2014.

Z programu Inovace – Inovační projekt budou moci podnikatelé získat až 50 milionů korun, v případě regionů se soustředěnou podporou státu dokonce až 75 milionů korun. Registrační žádosti do 3. prodloužení IV. výzvy tohoto programu bude agentura CzechInvest přijímat v termínu od 11. do 22. listopadu 2013, plné žádosti pak do 31. ledna 2014.

V programu ICT a strategické služby činí maximální výše podpory na jeden projekt 100 milionů korun, v případě regionů se soustředěnou podporou státu až 150 milionů korun. Nejzazším termínem pro zaslání registrační žádosti do 2. prodloužení III. výzvy tohoto programu je 17. prosinec 2013, pro zaslání plné žádosti pak 7. únor 2013.


(2. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(189)