Zájem o vyzvedávání internetových nákupů ve výdejnách rosteV celém segmentu e-commerce stále roste oblíbenost výdejních míst. Třeba loni před Vánoci jim dalo přednost 44 % zákazníků, kteří nakoupili zboží na internetu. Jen Zásilkovna přepravila za poslední dva měsíce roku 2018 3,3 milionu zásilek. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 jde o 57% nárůst.

Pro Zásilkovnu byl konec roku opět rekordní. Za listopad a prosinec loňského roku přepravila více než 3,3 milionu zásilek – o 1,2 milionu více než ve stejném období roku 2017. V meziročním srovnání jde o nárůst o 57 %. Největší zájem byl na konci loňského roku o kosmetiku, parfémy, oblečení, boty, knihy a počítače. Ve vánočním období se také zvýšila průměrná cena jedné zásilky, a to na 1 250 korun, zatímco ve zbytku roku je to 1 100 Kč.

„Více než 3 miliony zásilek během necelých dvou měsíců je mimořádné číslo. Předpoklad, že období kolem Vánoc bude opět rekordní, se beze zbytku naplnil. Naše čísla potvrzují výrazný růst celého sektoru e-commerce. Podle údajů Asociace pro elektronickou komerci byl objem zboží zakoupeného přes internet za předvánoční období 2018 přes 45 miliard korun,“ říká zakladatelka a majitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Jak už bylo zmíněno výše, loni před Vánoci dalo výdejním místům přednost 44 % zákazníků, kteří nakoupili zboží na internetu. „V Zásilkovně, která je průkopníkem výdejních míst v České republice, bylo toto číslo ještě mnohem vyšší, a to 86 %. Proto také budeme jejich počet dále rozšiřovat, v roce 2019 chceme být na číslu 3000, čímž se výrazně přiblížíme počtu poboček České pošty,“ doplňuje Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Společnost Zásilkovna roste kontinuálně sedm let a v roce 2017 dosáhl její obrat 470 milionů Kč. Očekávaný obrat v roce 2018 je 840 milionů korun.


(31. 1. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4451)