O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Výsledky průzkumu: Efektivita mobilních aplikací v byznysu

Více než polovina firem má implementovanou ucelenou strategii pro využívání mobilních aplikací a 90 procent firem plánuje v roce 2016 zvýšit své investice související s rozvojem mobilních aplikací. Celých 96 procent organizací s ucelenou strategií přitom pro vyhodnocování přínosů mobilních aplikací využívá klíčové výkonnostní ukazatele. Ukázal to průzkum společnosti Red Hat. A kde přesně a jak mobilní technologie pomáhají nejvíce?

Téměř tři čtvrtiny organizací, které alespoň částečně využívají klíčové výkonnostní ukazatele (key performance indicator, KPI) pro měření úspěšnosti oblasti mobilních aplikací, dosahují kladné návratnosti investic. Investice do mobilních technologií se těmto respondentům vyplatily.

Výsledky průzkumu dále ukazují, že pro vyhodnocování úspěšnosti mobilních aplikací využívá klíčové výkonnostní ukazatele 85 procent organizací, jiné prostředky a nástroje využívá 9 procent firem a ostatní účastníci průzkumu uvedli, že úspěšnost svých mobilních projektů nezjišťují vůbec.

Komu mobilní aplikace pomáhají nejvíce

Největších úspěchů v oblasti mobilních aplikací dosahují výrobní, telekomunikační a stavební firmy. Mezi organizacemi využívajícími pro vyhodnocování úspěšnosti klíčové výkonnostní ukazatele uvedli respondenti právě z těchto vertikál nejlepší návratnost investic:

  • výroba – 92 procent
  • telekomunikace – 83 procent
  • stavebnictví – 83 procent
  • maloobchod – 76 procent
  • distribuce a přeprava – 75 procent
  • obchodní služby – 71 procent
  • finanční služby – 69 procent
  • informační technologie – 66 procent
  • chemický a farmaceutický průmysl – 56 procent

V roce 2016 prý pravděpodobně dojde k přenosu zodpovědnosti za měření úspěšnosti oblasti mobilních aplikací. V současnosti se 72 procent organizací využívajících klíčové výkonnostní ukazatele domnívá, že zodpovědnost za vyhodnocování rozvoje mobilních aplikací primárně náleží vedení IT oddělení a jeho podřízenému managementu. Vedení ostatních oddělení přisoudilo tuto zodpovědnost 17 procent respondentů a šéfům nebo ředitelům majícím na starosti právě mobilitu pak 11 procent dotázaných.

Pro letošní rok nicméně účastníci tohoto průzkumu předpokládají změnu. Zachování zodpovědnosti na IT managementu očekává 43 procent respondentů a ve 42 procentech firem by mělo být za zjišťování úspěšnosti zodpovědné vedení ostatních oddělení. Management zaměřený přímo na mobilitu by měl mít tuto oblast na starosti ve 14 procentech firem.

Růst investic

“Náš výzkum zaměřený na vyspělost mobility ukazuje, že zvýšit své investice v oblasti rozvoje mobilních aplikací plánuje pro letošní rok 90 procent firem. S cílem blíže porozumět podstatě investičního závazku jsme navíc zjišťovali i to, jak vlastně tyto organizace úspěšnost zjišťují, kdo je za její sledování primárně zodpovědný a o jakých možných změnách management přemýšlí. Na větší mobilní vyspělost ukazuje několik signálů včetně počtu účastníků, kteří uvedli nejen to, že pro sledování úspěšnosti svých mobilních investic využívají klíčové výkonnostní ukazatele, ale také potvrdili kladnou návratnost těchto investic. Zajímavým zjištěním je i předpokládaný přenos zodpovědnosti za KPI na ostatní části firmy. Výzkum tak potvrzuje, že spolu s tím, jak jednotlivé součásti organizace úzce spolupracují s IT, hrají tato oddělení stále větší roli i při rozhodování v oblasti mobility,“ říká Cathal McGloin, vice president, Mobile Platforms, Red Hat.

Zjištěním názoru IT odborníků s rozhodovacími pravomocemi z 200 soukromých firem ze Spojených států amerických a západní Evropy s nejméně 2 5000 zaměstnanci pověřil Red Hat společnost Vanson Bourne. Průzkum proběhl on-line formou a byl dokončený v říjnu 2015.


(18. 1. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2277)