O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Virtuální sídla firem jsou stále populárnější

Byznys s virtuálními sídly doslova kvete. Pronájmu adresy za účelem zápisu do obchodního rejstříku využívá téměř čtvrtina firem v ČR. Aktuálně se jedná o necelých 122 000 společností, což je o 27 % víc než ve stejném období loňského roku. Analýza poradenské společnosti Bisnode poukázala na to, že nejvíc virtuálních sídel nabízí Praha, na nichž má registrovanou adresu téměř 98 000 subjektů.

„Některá virtuální sídla pomyslně praskají ve švech. Nejobsazenější adresy hlásí meziroční přírůstky nových firem v desítkách procent. Rekordmanem je ulice Ovocný trh 572 v Praze 1, kde se meziročně počet firem v nájmu zvýšil o extrémních 900 %,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že popularita pronájmů adresy je na vzestupu, a to hlavně mezi podnikateli, kteří firmu založili v posledních letech. „Mezi společnostmi, které vznikly v letech 2012 až 2019 jich má víc než 30 % v obchodním rejstříku registrovanou adresu na virtuálním sídle,“ dodala Štěpánová.

Absolutním rekordmanem mezi virtuálními sídly je již několik let pražská ulice Rybná, kde papírově podniká 7 045 firem, ještě loni to bylo 4 740. Mezi deset nejoblíbenějších virtuálních sídel se nově probojovaly tři pražské adresy: Primátorská v Praze 8, Slavojova v Praze 2 a Ovocný trh v Praze 1.


(26. 8. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4792)