VIDEO: Firemní stravování pro náročné klientyI v současné ekonomické situaci roste počet zaměstnanců, kteří si rádi připlatí za kvalitnější obědy. Alespoň to na svém byznysu pozoruje cateringová firma Aramark, která na trend reaguje spoluprácí s kvalitními lokálními dodavateli. A je schopna doložit původ všech složek nabízených potravin.

Společnost Aramark se s obratem přes 900 milionů korun řadí mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Zatímco konkurenční Sodexo se zaměřuje zejména na šířku služeb, největší Eurest na objem, tak Aramark prý volí klienti preferující kvalitu před cenou.

Aramark dodává potraviny například do firem, ale zásobuje také nemocniční zařízení, pro která připravuje nejrůznější typy diet. Zajistí například i bezlepkové výrobky.

Zvýšený zájem o kvalitnější stravu zaznamenává Aramark u firemních klientů. Podle zástupců firmy se zaměstnavateli tato politika obvykle vrátí. Například ve větší spokojenosti zaměstnanců nebo v jejich zdravotním stavu.

S racionální výživou jsou typicky spojeny i vyšší nároky na čerstvost a ověřený původ surovin. Proto společnost Aramark trvale spolupracuje s prověřenými českými firmami. A jeho zástupci jsou schopni klientovi sdělit, odkud se vzaly všechny součásti hotových pokrmů - a jak vznikly.

Firemní jídelníček na přání, včetně exotických kuchyní, Aramark dokáže podle svých zástupců sestavit zhruba do jednoho měsíce od zadání. Kvalitu přitom stále hlídá.

Tlak na ceny je v současné době obrovský a jen tak asi nepřestane. Pro byznys Aramarku je ale dobrou zprávou to, že lidé zřejmě vidí čím dál víc spojnici mezi zdravím a kvalitním jídlem.

Jana Barborová, Brave Multimedia


(29. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(163)