Věštby Gartneru pro léta 2014-2017: 3D tisk i lidský genomZásadní změny související s nasazováním technologií 3D tisku, sekvencováním lidského genomu i ještě častějším využívání takzvaného cloudu můžeme podle analytiků společnosti Gartner očekávat v příštích pěti letech. Řada odvětví tak bude čelit tlaku na zásadní změnu svého byznysu. Co přesně můžeme očekávat?

K zásadním trendům nejbližších let budou podle analytiků Gartneru patřit výrazná konsumerizace dalších trhů a tlak na ještě intenzivnější využívání moderních digitálních technologií. A jaké jsou tedy nejvýznamnější předpovědi společnosti Gartner týkající se blízké budoucnosti průmyslu?

Špatná návratnost investovaného kapitálu přiměje do roku 2016 60 % bank na celém světě zpracovávat většinu jejich transakcí v cloudu.

Na konci roku 2017 bude nejméně sedm z deseti nejvýznamnějších světových multikanálových resellerů požívat technologie 3D tisku pro uspokojení objednávek zákazníků.

3D tisk ovšem v roce 2018 ponese 100miliardové roční ztráty suvisející s problémy s dodržováním práv k intelektuálnímu vlastnictví.

Do roku 2017 budou čtyři z deseti společností v síťových odvětvích (utility) používat cloudová řešení pro analázu velkých objemů dat (big data), mj. proto, aby uspokojily své potřeby v oblasti řízení obratu a vztahu se zákazníky.

Do konce roku 2015 přiměje neadekvátní ROI (návratnost investic) pojišťovny k opuštění 40 % jejich stávajících mobilních aplikací zaměřených na komunikaci s klienty.

Rozsekvencování celého genomu podpoří trh pro medicínské databáze; v roce 2016 překročí jejich penetrace na trhu 3 %.

Do roku 2017 vzrostou náklady na on-line výuku v zemích K-12 o 25 %, zatímco investice do klasických způsobů výuky budou stagnovat.

V roce 2018 bude pětina obratu top 100 výrobců pocházet z inovací, které vznikly na základě nových zkušeností vzniklých napříč průmyslovými obory.


(15. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(126)