Vaše IT v bezpečí: Datová centra současnostiBudovat firemní IT infrastrukturu lze několika různými způsoby a označit za optimální jeden z nich by bylo ošidné. Různé firmy se liší svou velikostí, náročností na IT i řadou dalších parametrů. Stále populárnější je ale outsourcing IT - a analytici tvrdí, že i díky němu bude v blízké budoucnosti docházet ke vzniku stále větších datových center, ze kterých budou poskytovány IT služby nejrůznějším organizacím.

Datová centra tak hrají stále větší roli v provozu firem. Jaké trendy lze v této oblasti pozorovat? Na odpověď na tuto otázku jsme se zaměřili v tomto speciálu. Prvním významným trendem, stejně jako v řadě dalších oblastí informačních technologií, je nástup využívání umělé inteligence. Dalším pak využívání před-připravených integrovaných systémů. A zajímavé je i využívání hardwaru, jehož návrh je zcela otevřený - a vyvíjený v rámci komunity. Co tyto trendy mohou přinést? I o tom se dočtete v článcích, které vám tu nabízíme.

Když se o vaše data stará umělá inteligence


Základní požadavky na datová centra jsou zřejmé: Jsou jimi maximální spolehlivost provozu a vysoká energetická efektivnost. Neplánované výpadky mohou přijít velmi draho, stejně jako používání nedostatečně úsporných technologií. Ke zlepšení obou těchto parametrů by mohla v příštích letech přispět umělá inteligence. A její role může být ještě širší.


Integrované počítačové systémy ušetří starosti


Sestavení a vyladění vybavení datového centra tak, aby vše optimálně fungovalo, nebývá snadné. I proto výrobci přicházejí se stále novými řešeními, která to mají usnadnit. Stále populárnějšími se postupně stávají takzvané integrované systémy - systémy, které v jednom balíku nabízejí výpočetní výkon, velkou kapacitu pro ukládání dat i komunikační hardware.


Otevřené systémy mají velký potenciál


I řada nezasvěcených lidí už zřejmě slyšela o tom, že existuje takzvaný open-source software - tedy software, kde zdrojový text programu je veřejný a každý jej může upravit - a tím tedy upravit i chování programu - podle své potřeby. Existuje ale i open-source hardware a také on nabízí mnohé přínosy. A lze se s ním setkat i v datových centrech velkých a slavných firem.


Maximalizace kapacity: Jak kabelážní systémy pomáhají optimalizovat prostor v datových centrech?


Tlak na rychlou dostupnost velkých objemů dat neustává. Neustále probíhá osvojování Cloud computingu a zvyšují se požadavky i na virtualizaci, big data a video. Internet věcí, virtuální/rozšířená realita a umělá inteligence vyvíjí tlak napříč společností na rychlejší přenosovou rychlost a potřebu sofistikovaného kabelového managementu.(3. 4. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter Google+
Partneři speciálu:
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3140)