Top 8: Nejlepší projekty v oblasti platebních karetVýjimečné počiny v oblasti platebních karet za rok 2013 ocenila společnost MasterCard. Výhercům předal ceny generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Lukeš. Vítězové si odnesli celkem osm trofejí, a to mimo jiné za inovativní NFC platby s technologií OTA nebo za mobilní platební terminály.

„Rok 2013 přinesl na trh řadu výjimečných produktů a inovací. Formy moderního placení se stále vyvíjí. Bankám a institucím je jasné, že se technologických trendům musí přizpůsobit a nabízet neustále nová moderní řešení,“ uvedl Lukeš. „Tento rok byl výběr opravdu složitý, a to z důvodu velkého množství skvělých produktů a řešení, které letos vznikly,“ dodal.

Oceněné projekty

ČSOB získala titul Issuer 2013 za největší nárůst vydaných bezkontaktních karet MasterCard PayPass. Banka se dlouhodobě věnuje i edukační činnosti. Všechny karetní produkty Maestro a MasterCard vydávané ČSOB automaticky obsahují bezkontaktní technologii PayPass.

Česká spořitelna měla podle nárůstu počtu terminálů akceptujících bezkontaktní karty MasterCard PayPass největší zásluhu na rozšíření akceptační sítě a získala tak titul Acquirer of 2013. Každý nový či vyměněný terminál přijímá bezkontaktní karty MasterCard.

GE Money Bank byla oceněna v kategorii Issuing Innovation 2013. V České republice jako první zavedla inovativní NFC platby s technologií OTA (Over the Air), která umožňuje personalizaci platební funkce na dálku. Nová technologie dovolí pružněji integrovat do telefonu s NFC debetní i kreditní kartu.

ČSOB a Telefónica získaly ocenění v kategorii Acquiring Innovation 2013 za Mobile mPOS, což jsou první mobilní platební terminály vhodné zejména pro malé obchodníky a řemeslníky.

Ocenění za Prémiový produkt roku 2013 převzala Komerční banka za nejdynamičtěji rostoucí portfolio prémiových karet a nejvýraznější nárůst na českém trhu pomocí karty MasterCard World a MasterCard World Lady Karta.

Cenu Most Effective Marketing Campaign 2013 získala Raiffeisenbank za podporu nového produktu Debit MasterCard. Jeho součástí byly například výběry z bankomatů zdarma.

T-Mobile byl oceněn v kategorii Mobile Special Mention 2013 za inovace v mobilním placení, která umožňuje přidat platební karty ČSOB a ERA v mobilním telefonu, tzv. vzduchem (Over the Air).

Expensa zvítězila v kategorii Commercial Product 2013 díky inovativnímu řešení v oblasti business karet. Produkt je unikátní předplacená business karta s nástrojem ideálním pro reporting firemních výdajů.


(14. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(557)