Top 7: Potenciální noví milionáři se setkali v Hradci KrálovéPrvní Královéhradecké coworkingové centrum Coolworking zažilo v první polovině října doslova nájezd inovativních technologických projektů. Proběhlo zde totiž první z regionálních setkání zástupců startupů s investory, mentory a poradci. Investor Pitch, první regionální prezentaci začínajících inovativních projektů, uspořádala Czech ICT Alliance ve spolupráci s Technologickým Centrem Hradec Králové a bylo se na co dívat.

“Cílem akce je poskytnout zástupcům jednotlivých projektů zpětnou vazbu. Sdělit jim, zda jejich záměr dává smysl. Doporučit, jak by měly se svým nápadem dále nakládat. A navíc tyto akce samozřejmě využíváme i k výběru nápadů, které bychom mohli dále podporovat,” popsal záměr pořadatelů Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance. “Projekty, které na této akci porota vybere, získají možnost, aby se představily na některém z připravovaných zahraničních setkání s investory,” dodal.

V porotě královéhradeckého kola Investor Pitch zasedli: Ivan Pilný, podnikatel a investor, zakladatel české pobočky společnosti Microsoft, bývalý předseda představenstva Českého Telecomu a prezident Tuesday Business Network, Tomáš Havrda, zástupce komunitního podnikatelského akcelerátoru ICA, Jiří Janků, jednatel společnosti eBrána a iniciátor nedávno otevřeného pardubického společného pracovního prostoru GoUP! a Michal Zálešák z Czech ICT Alliance.

Projekty startupů

A jaké projekty se akce Investor Pitch zúčastnily? Podívejme se na ně popořadě:

Fast Bar Inventory [web]

Zaměření: Inventura alkoholu vážením lahví. Ucelené řešení je zkušebně nasazeno pouze ve dvou barech v Hradci Králové.

FunPoint.cz [web]

Zaměření: Vyhledávač zábavy.

ppcHIT [web]

Zaměření: Nástroj pro automatické generování tzv. produktových kampaní v reklamních systémech AdWords a Sklik.

Practiceme.com [web]

Zaměření: Webová aplikace na procvičování slovíček.

Restjobs.cz [web]

Zaměření: Pracovní portál zaměřený na stravovací provozy (restaurace, jídelny).

Smartmockups.com [web]

Zaměření: Automatické vkládání náhledů vlastních grafických výstupů zákazníků do fotografií používaných mobilních zařízení.

The Wrr [web]

Zaměření: Maskot, který si zakladatelé pro svou službu vymysleli, se stal jejich nejúspěšnějším produktem. Nyní hledají způsob, jak tento svůj nečekaný trumf zpeněžit.

Co účastníci získali

Prvním oceněním pro vybrané projekty je možnost, aby se jeden člen týmu bezplatně zúčastnil Pioneers Festivalu ve Vídni. Tuto odměnu získaly projekty Fast Bar Inventory, ppcHIT a Wrr.

“Velice mě potěšila kvalita většiny prezentovaných projektů,” popsal první dojmy po skončení akce Michal Zálešák, a dodal: “Věřím, že další regionální pitch tento trend potvrdí a ještě dále zvýší zájem startupů o získání zpětné vazby od zkušených odborníků.”

Kromě Czech ICT Alliance a Technologického Centra Hradec Králové na organizaci spolupracovaly také GoUP! Startup hub Pardubice, Inovacentrum ČVUT v Praze, Technologické inovační centrum Zlín, Technologické centrum Písek, Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava.


(16. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(124)