O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Technologie výrazně vylepší zdravotnictví

Pacienti věří, že online konzultace odstraní dlouhé čekací doby, spotřebitelé pak věří, že získají díky nositelné elektronice větší kontrolu nad monitorováním zdraví, přičemž díky 5G se zvýší spolehlivost a bezpečnost. Uživatelé v oblasti služeb a průmyslu počítají s rozšířením online přístupu k centralizovaným údajům o pacientech s cílem pozitivně ovlivnit zdravotnické služby.

Společnost Ericsson zveřejnila svou nejnovější studii spotřebitelského chování ConsumerLab, věnovanou zdravotní péči a péči v domácím prostředí. Zpráva odhaluje pohled spotřebitelů na vliv 5G na budoucnost zdravotní péče a její přeměnu v oblasti preventivní, rutinní a pooperační péče.

Ve zprávě se uvádí, že sítě příští generace budou klíčové pro transformaci zdravotnictví, poskytující efektivitu, mobilitu a nízkou latenci. Sítě se stanou prostředkem pro širokou škálu aplikací včetně vzdáleného monitorování prostřednictvím nositelných medicínských zařízení, virtuální interakce mezi lékaři a pacienty a dálkově ovládané robotické chirurgie.

Zdravotní péče se přesouvá z nemocnic do domácností

Spotřebitelé jsou frustrovaní z nepříjemného čekání u lékaře; 39 procent chronicky nemocných pacientů dává přednost online konzultacím před osobním setkáním.

Téměř dva ze tří spotřebitelů tvrdí, že nositelná elektronika, která monitoruje a řídí podávání léků, je důležitá pro lepší management chronických onemocnění a snižuje počet návštěv lékaře.

Více než polovina vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí ze všech odvětví se domnívá, že decentralizace zdravotní péče do místních center zlepší efektivitu poskytování zdravotní péče a přispěje k řešení nedostatku zdrojů ve zdravotnictví.

Údaje o pacientech jsou stále více centralizované

Více než 35 procent spotřebitelů tvrdí, že by jim online přístup do centrálního úložiště zdravotních záznamů pomohl zjednodušit a řídit kvalitu i efektivnost jejich zdravotní péče; 45 procent odborníků z různých odvětví považujte centrální úložiště dat za průlom v poskytování zdravotní péče.

Přístup k údajům o pacientech se považuje za důležitý pro zlepšení zdravotní péče. Lékaři se tak stanou vědci pracujícími s daty a nejdůležitější bude bezpečnost údajů. Až 46 procent vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí z různých segmentů však už nyní považuje bezpečnost osobních údajů za problém.

Rostoucí závislost na nositelných zařízeních

56 % spotřebitelů se obává, že se jejich nositelným elektronickým zdravotnickým pomůckám vybije baterie; 42 procent vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí z různých průmyslových odvětví očekává, že se energetická náročnost zařízení připojených do 5G sítě bude snižovat.

61 procent spotřebitelů tvrdí, že vzdálená robotická chirurgie je v současné době riskantní, protože se spoléhá na internet; 35 % vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí z různých průmyslových segmentů očekává, že 5G sítě poskytnou spolehlivé připojení s nízkou latencí.

Vize zdravotnictví

47 procent vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí v oblasti telekomunikací tvrdí, že bezpečný přístup k online centrálnímu úložišti dat je klíčovou výzvou a očekávají, že 5G sítě budou tuto výzvu pomáhat řešit.

Výrobci zdravotnických technologií a vývojáři aplikací již nabízejí služby, které přesouvají zdravotní péči mimo nemocnice. Například zařízení od izraelského Start-upu Tyto a firmy MedWand Solutions z Las Vegas umožňují lékařům vyšetřovat pacienty na dálku u nich doma.

Hráči mimo segment zdravotnictví již nyní získávají část svých celkových příjmů ze zdravotní péče – v případě vývojářů aplikací se jedná o 13 %, u telekomunikačních operátorů pak o 9 %. Podle odborníků se do roku 2020 očekává, že tyto podíly dosáhnou 19 % a 13 %. Navíc investice start-upů do digitalizace zdravotní péče za posledních 7 let vzrostly z 1,5 mld. USD (1,34 mld. EUR) na přibližně 7 mld. USD (6,24 mld. EUR).

Vznikají stále sofistikovanější medicínská zařízení, aplikace a zdravotnické prostředky. Swansea University z Velké Británie například plánuje testování inteligentních obvazů s technologií 3D potisků, které používají bezdrátové 5G data a senzory nano-velikosti pro přenos informací, které umožňují lékařům přizpůsobit léčbu procesu hojení rány.


(4. 7. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3298)