O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Strmý růst mobilních sítí: Denně milion uživatelů navíc!

Podle nejnovějšího vydání zprávy Ericsson Mobility Report přibyde do roku 2022 na celém světě 2,6 miliardy nových širokopásmových mobilních připojení – v průměru tedy více než milion denně. Převládající přístupovou technologií v roce 2018 bude LTE (známé také pod názvem 4G), čímž se stane nejrychleji se rozvíjející mobilní technologií v historii.

Odborníci ze společnosti Ericsson předpokládají pokračující rychlý růst mobilního připojení, protože celosvětový mobilní datový provoz se do roku 2022 zvýší na osminásobek své současné úrovně.

Během následujících šesti letech podle nich přibude do mobilních širokopásmových sítí téměř 2,6 miliardy nových účastníků – tj. dost na to, aby zaplnili fotbalový stadion evropského šampionátu s kapacitou 50 000 osob dvacetkrát denně. Stejný počet lidí, tj. jeden milion, vítal na náměstí Times Square v New Yorku Nový rok 2017.

Nejnovější souhrn statistik o nárůstu počtu mobilních připojení a datového provozu v mobilních sítích je uveden v červnovém vydání zprávy Ericsson Mobility Report. Výsledky ukazují nejvyšší meziroční růst objemu mobilních dat na celém světě od roku 2013, zejména v důsledku masivního růstu objemu dat v Indii, a zdůrazňuje zásadní potřebu mobilních dat.

Za podstatnou částí objemu datového provozu je používání smartphonů a snadný přístup k mobilním internetovým službám. Společnost Ericsson analyzuje „mobilní datový provoz ve smartphonech“ v rámci „mobilního datové provozu“ s cílem jasněji znázornit tento trend. Do konce roku 2022 se celkový mobilní datový provoz smartphonů zvýší devětkrát a dosáhne 66 exabajtů (EB) za měsíc.

Niklas Heuveldop, hlavní stratég a ředitel pro technologie ve společnosti Ericsson, říká: „Na základě měření, provedených ve stovkách mobilních sítí, zpráva Ericsson Mobility Report skutečně ilustruje obrovský růst v tomto odvětví. Počet připojení ve 4G sítích se zvyšuje rychleji než kdykoliv předtím, přírůstek volání přes datové přenosy v sítích LTE (Voice over LTE - VoLTE) se zrychluje a celkový růst provozu dosáhl úrovně, jakou jsme neviděli od roku 2013.“

„Jsem nadšený zejména z toho, že v segmentu vidím důležité pokroky zaměřené na rozvoj sítí, a to včetně schválení technologie Non-Standalone 5G New Radio (NR), která umožní časné nasazení 5G. Na základě naší prognózy očekáváme, že díky tomu počet 5G připojení do roku 2022 přesáhne půl miliardy a pokrytí obyvatelstva vzroste na 15 procent.“

Co se týče trendů v průmyslu, správa Mobility Report zmiňuje Internet pro všechny (Internet for All), masivní pokrytí IoT (Internet věcí) ve městech a dálkové ovládání vozidel s 5G.

Dodejme, že v roce 2018 LTE (4G) na základě počtu připojení překoná GSM jako nejrozšířenější přístupovou technologii. Rychlost, s jakou se tato technologie rozvinula a byla přijata, je bezprecedentní. Během pěti let se LTE podařilo pokrýt 2,5 miliardy lidí, ve srovnání s osmi lety v případě WCDMA / HSPA (3G). Jen v prvním čtvrtletí letošního roku přibylo 250 milionů nových LTE připojení.

Hnací silou rozvoje LTE je požadavek na zlepšení uživatelských zkušeností a rychlejší síť, zavádění 5G však bude také motivováno potřebou rozšířených možností mobilního širokopásmového připojení, jakož i průmyslových řešení pro efektivnost a automatizaci. 5G bude sítí podporující rozmanité případy použití. Předpokládá se, že do roku 2022 bude aktivních více než půl miliardy 5G připojení, přičemž do tohoto počtu nejsou zahrnuty připojení pro IoT. Očekává se, že 5G pokryje do konce roku 2022 přibližně 15 procent světové populace.


(26. 6. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3286)