O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Stop kolonám! Cestujte raději po síti

Rozvoj internetu výrazně změnil způsob, jak komunikujeme. Jsme rychlejší, nechceme na nic čekat a stejné je to i s pracovními schůzkami a jednáními. Někoho baví trávit čas cestováním, přesunem z bodu A do bodu B. Pro jiné je to však nebezpečná ztráta času. A tak spatřily světlo světa videokonference.


„Současné videokonference vás snadno přenesou na kilometry daleko, aniž byste opustili svou kancelář,“ říká David Pavelek, CTO společnosti JOYCE ČR.

 

Co všechno videokonference umí a proč je vůbec chtít?

Videokonference vás dneska spojí s Brnem, Ostravou, ale klidně i New Yorkem nebo Dubají, a to plynule, bez zasekávání. Takto se spojíte najednou s celkem 7 místy. Po nedávných teroristických útocích vám navíc poskytnou bezpečí vašeho domova či kanceláře. Nemusíte nikam cestovat. A to je stále častější požadavek.

Videokonference aktuálně zažívají celosvětový boom. A ten jsme zaznamenali už i v Čechách a na Slovensku. Stále více firem nám volá a ptají se nás na videokonference.

 

Jak vybrat kvalitní videokonferenci?

No, těch kritérií je víc, je to podobné jako např. při výběru nového notebooku. Určitě mezi klíčové vlastnosti řadím rychlost, bezpečnost a kvalitu obrazu a zvuku. Čím vyšší rozlišení, tím lépe. I kvalita zvuku hraje důležitou roli. Kvalitní videokonference mají integrován super HD zvuk, který v sobě spojuje kvalitu s nízkými nároky na datový přenos. A pak jsou tu různé vychytávky.

 

Například?

Je výhodné si vybrat zařízení, které podporuje komunikaci ve Full HD kvalitě a současně umí sdílet ve stejném okamžiku i prezentaci nebo sdílet pracovní plochu, nejlépe také ve Full HD. Dobrá vychytávka je připojení více monitorů či TV současně. Pohodlně si tak rozložíte obraz na jednu televizi a probíraný dokument na druhou.

Další skvělou vychytávkou je USB port, který vám umožní připojit USB flash disk a nahrát si celou videokonferenci nebo pořizovat a ukládat screenshoty obrazovky.

 

Jak je to s náročností na připojení?

Moderní videokonference jsou opravdu nenáročné. Například videokonference Yealink si v pohodě vystačí i s jen 512 kb/s při HD rozlišení, na Full HD video nám stačí 1 Mb/s. Navíc mají inteligentní dynamické nastavení šířky pásma, což znamená, že vám zajistí plynulý hovor ve Full HD i při kolísavých podmínkách sítě.

Není proto potřeba investovat do modernizace vaší stávající sítě, což potěší nejednoho ekonoma i administrátora ICT.

 

A co ona zmiňovaná bezpečnost?

Rozhodně vybírejte mezi videokonferencemi, které používají nejpokročilejší bezpečnostní mechanismy, např. ty, které využíváme u stolních VoIP telefonů. Jedná se tak hlavně o pokročilé šifrování komunikace (SIPS, SRTP), zabezpečený webový přístup pomocí HTTPS nebo zabezpečený přístup do sítě pomocí openVPN. Potom je bezpečnostní riziko prakticky nulové. Těch bezpečnostních funkcí je samozřejmě více a lze se o nich dozvědět v produktových listech např. na našem webu.

 

Takže stačí si pořídit centrální videokonferenci a pak několik „pobočkových“?

Ano, základ je centrála (MCU jednotka) + tzv. endpointy. To jsou menší videokonference pro pobočky či jiná vaše místa. Nebo je možné je kombinovat s videotelefony a softwarovými aplikacemi. Nabídka je dnes opravdu široká.

 

Vy dodáváte na náš trh videokonference značky Yealink…

Ano, a musím dodat, že všechny výše zmiňované vlastnosti a vychytávky naše videokonference mají. ☺ Yealink je celosvětový výrobce IP telefonů, jejich videokonference představují to nejlepší z jejich VoIP produktů. Jsou velmi inovativní, snaží se o maximální jednoduchost ovládání, i když má samotné zařízení velmi bohatou nabídku funkcí. I díky tomu je značka Yealink nejprodávanější značkou IP telefonů v Česku.

 

Jsou vaše videokonference někde k vidění? Kde se dají koupit?

Videokonferenci vám rádi předvedeme u nás v sídle JOYCE nebo u některého z našich certifikovaných distributorů. A kde je koupit? Cest je několik, buďto je možné poptat přímo nás, v JOYCE ČR, nebo opět u některého z našich certifikovaných partnerů, jejich přehled najdete na webu joyce.cz.

 

(Partnerský příspěvek)


(5. 9. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2716)