Statistická ročenka zdarma ke stažení v PDFNa 832 stránkách aktuální statistické ročenky ČR najdete podrobný statistický pohled na ekonomický, demografický a sociální vývoj naší země. Zjistíte tu třeba, že v roce 2012 dostávalo 65 % zaměstnanců nižší mzdu, než je průměrná hrubá měsíční mzda všech zaměstnanců, podíl nezaměstnaných osob činil 9,36 % a míra inflace dosáhla 3,3 %. A samozřejmě mnoho dalších zajímavých a užitečných údajů týkajících se jak ekonomiky, tak třeba životního prostředí v ČR. Stáhnout si ji můžete zdarma.

Aktuální Statistická ročenka České republiky je rozdělena do 31 kapitol, tvořených 218 stranami metodických úvodů, 544 tabulkami a 25 stranami grafických listů s kartogramy a grafy. 

Jen namátkově - co v ročence také najdete: V kapitole Životní prostředí třeba údaje o bilanci půdy, chráněných územích, národních parcích nebo o emisích znečišťujících látek, v kapitole Obyvatelstvo pak třeba statistiky pohybu obyvatel, složení podle pohlaví a věku, věk prvního sňatku, rozvodovost nebo počet cizinců v ČR. Nechybí pochopitelně čísla o zaměstnancích a uchazečích o zaměstnání nebo informace o mzdách a nákladech práce v národním hospodářství, zahraničním obchodě, průmyslu a dalších oblastech ekonomiky.

Novinky ve statistické ročence ČR

Nově do ročenky byly zařazeny třeba ukazatele obratu a krytí dovozu vývozem, výsledky statistického zjišťování o produkčním potenciálu ovocných sadů, výsledky šetření o formálním i neformálním vzdělávání dospělých nebo podrobnější intervaly měsíční výše důchodu u příjemců dávek důchodového pojištění.

Na zpracování ročenky se podílela čtyřiadvacetičlenná redakční rada a více než stovka odborníků nejen z ČSÚ, ale i z dalších institucí, např. z České národní banky a jednotlivých ministerstev.

Celou ročenku v PDF i jednotlivé kapitoly a data z ročenky mj. ve formátu Excelu a Wordu si můžete zdarma stáhnout z této stránky ČSÚ.


(21. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(269)