O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Srovnání cen baterií do notebooků a mobilů

Cena baterií do notebooků loni klesla na historické minimum, což ovšem neznamená, že by byla zanedbatelná. A příznivý trend navíc ani nemá pokračovat, letos prý hodnota poroste v průměru o 6 %. Pojďme se podívat na srovnání cen baterií do notebooků a mobilů a na aktuální trendy v této oblasti.

Cena baterií do notebooků v roce 2018 činila v průměru 1 298 Kč. Hodnota akumulátorů dlouhodobě klesala a loni se ustálila na historickém minimu. Vyplývá to ze statistik předního prodejce baterií do mobilních přístrojů internetového obchodu BatteryShop.cz. V roce 2019 však podle jeho odborníků dojde ke zdražení akumulátorů do notebooků i mobilních telefonů. Zdražení se bude pohybovat kolem 6 % a důvodem má být zvýšení nákupních cen baterií, změny kurzů i vyšší náklady na logistiku.

„V roce 2018 došlo k dalšímu poklesu cen a průměrné hodnoty baterií do mobilních přístrojů meziročně poklesly o několik desítek korun. Baterie do notebooků tak loni byly vůbec nejlevnější. V roce 2019 však lze očekávat, že ceny akumulátorů budou po mnoha letech pomalu stoupat, a to v průměru o 6 procent. Lidé, kteří plánují obnovu svého zařízení a pořízení nové baterie, by tedy neměli vyčkávat,“ upozornil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.

Ceny akumulátorů do mobilních přístrojů se meziročně téměř nezměnily. Baterie do notebooků loni vyšly v průměru na 1 298 Kč, cena baterií do mobilních telefonů pak činila 232 Kč. Výše zmíněný internetový obchod registroval v kategorii baterií do notebooků největší zájem o akumulátory značky T6 power do přenosných počítačů Acer Aspire. V kategorii baterií do mobilních telefonů byla nejvyšší poptávka po akumulátorech do zařízení Nokia.

Na cenu akumulátorů prý bude mít letos vliv nárůst nákupních cen zboží. „To může vést ke zdražení baterií o 5 až 6 procent. Dále pak ceny ovlivňují změny kurzu české koruny vůči strategickým měnám, které způsobují výkyvy na úrovni 15 procent. A v neposlední řadě jsou to zvyšující se náklady na logistiku. Přesto se vždy snažíme, aby se zvyšující se náklady promítli do konečné ceny zboží minimálně,“ vysvětlil Tlapák.

Ceny baterií se velmi liší podle obchodu a také podle toho, zda kupujete originální výrobek nebo jeho neznačkovou náhradu. V obou případech je třeba dát si při výběru pozor na to, abyste kupovali výrobek vhodný přesně pro vaše zařízení.


(21. 2. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4483)